• Головна
  • Навчальна програма «Захист України» буде спільною для хлопців і дівчат: що думають про це чернігівці
14:34, 7 травня

Навчальна програма «Захист України» буде спільною для хлопців і дівчат: що думають про це чернігівці

Навчальна програма «Захист України» буде спільною для хлопців і дівчат: що думають про це чернігівці

Міністерство оборони України затвердило нову навчальну програму із «Захисту України», робота над якою тривала з грудня. Про це в ефірі Радіо «Культура» повідомила народна депутатка Інна Совсун, коментуючи ухвалений Верховною Радою в першому читанні законопроєкт щодо удосконалення системи початкової загальновійськової підготовки.

«Зараз буде запускатися навчання вчителів і закупівля нового обладнання, на що було виділено окремо гроші державною субвенцією», – розповіла Совсун. Депутатка також вказала, що програма буде спільною для хлопців і дівчат.

Інна Свистун

Інна Свистун

«Без стройової підготовки, але з ознайомленням, чому важливо захищати Україну, і чому держава обрала шлях у НАТО. Даватимуть базові навички цивільного захисту в умовах бойових дій. І, напевно, найцікавіше — навчатимуть керувати дронами», — додала вона.

Совсун пояснила, що «Захист України» – це предмет, який частина слухачів може знати за старою назвою «Допризовна підготовка юнаків» (ДПЮ). Програму розроблюють із грудня.


У чому буде принципова відмінність цієї оновленої програми від попередньої?

У старій програмі існували два так званих навчальних плани – для хлопчиків і для дівчаток, де всі дівчата вчили медицину, а хлопчики маршували на шкільному майданчику. Натомість нова програма буде спільною для всіх, опановувати її будуть разом і незалежно від статі.

«До слова, у процесі роботи над цією зміною ми їздили у деякі центри викладання предмета, які дещо оновили підходи, і ми бачили, як дівчата і хлопці вчаться разом. А там, де ще не вчаться разом, то було дуже цікаво спілкуватися із дівчатами-підлітками. Ми запитували їх «а як вам навчання?» і все таке. Вони кажуть: нам хочеться із хлопцями вчитися, у них якась цікавіша програма. Тому ця нова програма буде спільною для хлопців і дівчат», — коментує Совсун.

Строкова підготовка. У старій версії програми на неї відводилося 8 годин. При тому, що це предмет, який викладають 1 годину на тиждень — це 2 місяці. В оновленій програмі її не буде. Натомість в оновленій програмі діти початково будуть ознайомлюватися з «ідейними питаннями» на кшталт: чому важливо захищати Україну? що таке російсько-українська війна? хто є герої українсько-російської війни? чому Україна обрала шлях у НАТО?

«Також у самій програмі буде дуже багато практичних відпрацювань. Починаючи з того, що діти будуть вчитися керувати дронами. Вочевидь, не бойовими. Але я вже бачила такі пробні навчання для підлітків. Їм страшенно подобається. Вони всі змагаються за право покерувати дронами. Їм це дуже цікаво і, звичайно, це значно цікавіше, ніж стройова підготовка на плацу. Будуть інші сучасні військові технології, де вони просто ознайомлюватимуться з тим, що зараз є. Це для того, щоб зрозуміти взагалі, як працює українська армія», — додає депутатка.

Захист цивільних у процесі війни. Цей блок додали для того, щоб діти розуміли мінімальні правила безпеки в умовах ведення бойових дій. Команда поспілкувалася з ДСНС: вони готові забезпечити навіть викладання цього блоку для вчителів.

«Ми також інтегруємо базові принципи військового управління, але у формі, яка є цікавою для дітей. Наприклад, рольова гра про те, як працюють армії НАТО. Тобто формат виконання завдання в арміях НАТО, який прописаний. Тільки діти будуть не бойове завдання виконувати, а якесь інше, яке їм буде зрозуміле. Але за принципами, які закладені в арміях НАТО. Наприклад, підготувати вечірку до дня народження. Ці формати вже випробувані у передових школах і показали свою результативність. Тому вони теж закладені в цю оновлену програму», — пояснює Совсун.


А що про цю новину думають чернігівці?

Марія Михайленко

Марія Михайленко, музикантка, скрипалька:

- Якщо розуміти наші реалії, то це доволі логічно. Перше, про що я подумала, - новини 2015 року з окупованого Луганська, коли йшлося про обов’язкову підготовку випускників в школах. І та масова «патріотична» хвиля в садочках, така собі воєнізація. Але це з новин. Друге, що мені спало на думку: напередодні лютого 2022 я особисто пройшла заняття з надання домедичної допомоги з Олександрою Стародуб. І то було дуже корисно.

Юрій Вєткін

Юрій Вєткін


Юрій Вєткін, військовослужбовець 1 окремої танкової бригади, член команди ветеранів «Північний форпост»:

- Підтримую цю ініціативу. Зараз, під час війни, кожна молода людина, крім обов’язкового, на мій погляд, знання іноземної мови, отримання прав на водіння автомобілем, комп’ютерної грамотності та фізичного виховання, повинна вміти або принаймні знати, як користуватись сучасними зразками зброї, знати основи військової тактики, стройової підготовки, надання першої медичної допомоги. Було б не зайве навчатися також основам поведінки під час бойових дій, первинними навичками виживання у певних умовах, вмінню надавати психологічну допомогу, розпізнавати та протидіяти ворожої пропаганди. Це вимоги сьогодення. Світ змінюється, потрібно змінюватися і людині. Вважаю, що отриманні знання не тільки не заважатимуть людині у майбутньому, а при певних обставинах можуть врятувати чиєсь життя.

Оксана Тунік-Фриз

Оксана Тунік-Фриз

Оксана Тунік-Фриз, волонтерка, громадська діячка:

- Історія нас вчить, що завжди потрібно бути готовим до повномасштабної війни. Тому дуже важливо, щоб нове покоління українців було підготовлене до нової агресії, від якої ми не будемо застраховані навіть після нашої перемоги. Разом з тим, ми маємо бути готові не тільки фізично, але й морально. Вочевидь, старі програми з допризовної підготовки юнаків були, по-перше, морально застарілими, а по-друге - секситськими, адже позбавляли дівчат можливості долучатись до знань про захист нашої держави. Тому вважаю, що створення єдиної навчальної програми «Захист України» варто оцінювати як позитивний крок. Але не менш важливо - імплементація цієї програми. Вважаю, що варто подумати над запрошенням ветеранів російсько-української війни, які вже демобілізувались за віком або інвалідністю, до читання такого курсу лекцій, разом з професійними педагогами. Теорія та практика захисту України має рухатись разом, щоб нові покоління відчували повагу до ветеранів, а самі ветерани отримали потужний елемент ресоціалізації в суспільстві.

Вероніка Приходько


Хочете швидше дізнаватися про найцікавіші і найважливіші новини?
Приєднуйтесь до наших каналів:
- в TELEGRAM
- у VIBER
- в 
INSTAGRAM
Тут тільки найактульніші відео, новини та історії Чернігова!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Захист України #думка чернігівців #Інна Совсун #навчальна програма #освіта
Оголошення
live comments feed...