Что читают черниговцы? Ольга Рысь

«У богатых людей – большая библиотека, у бедных людей – большой телевизор» – эти слова принадлежат знаменитому американскому бизнес-тренеру Дену Кеннеди, также известному как «создатель миллионеров».

Очень точное наблюдение! Кто-то бездействуя ожидает богатства извне, а кто-то начинает обогащение с себя. Уверены, наши читатели – люди образованные и начитанные.

А потому предлагаем пополнить свою библиотеку и вводим новую рубрику, в которой известные черниговцы будут делиться с нами своими литературными предпочтениями – пятью книгами (да, понимаем, что мало, но формат есть формат), которые произвели наибольшее впечатление на...

Ольгу Рысь, менеджера Полесского фонда международных и региональных исследований, маму близнецов.

 

«Видавництво Старого Лева», «TheUKRAINIANS: історії успіху»

The Ukrainians – це історії про найвідоміших патріотів України з прогресивним баченням розвитку не тільки нашої країни, але і світу в цілому. Проект був створений активістами після Революції Гідності. У книзі зібрано 20 інтерв’ю, опублікованих на сайті theukrainians.org упродовж першого року існування проекту. Відомі та незнані, професіонали та аматори, заможні та не дуже – розмови з ними надихають! Обожнюю ціннісно-орієнтовані проекти, за ними мають іти справи!

 

Богдан Гаврилишин «До ефективних суспільств. Дороговкази в майбутнє»

Богдан Гаврилишин – людина-легенда, з якою мені пощастило зустрітися, будучи учасником програми «Молодь змінить Україну». Скажу, що глибину думки та ширину світогляду геніального економіста та найвідомішого у світі українця можна відчути не тільки під час спілкування, але й через його авторські книжки. «До ефективних суспільств. Дороговкази в майбутнє» – надзвичайно цікава річ з долею автобіографічної лінії. Тут складові суспільного ладу та культурна антропологія вдало переплітаються із життєвим та професійним шляхом Богдана Дмитровича.

 

Борис Ложкін «Четверта республіка»

Книга Бориса Євгеновича, колишнього голови Адміністрації Президента, – про Україну, президентську команду та затяжні реформи. Вона, мені здається, буде корисна для тих, хто «без суду та слідства» звик нарікати на владу, та цікава людям із критичним мисленням. Коли вихідці з бізнесу рівня Ложкіна долучаються то владних процесів та пишуть про цю «внутрішню кухню» – це читається смачно. Однак коли вони, стомлені бюрократією, полишають ключові пости державного менеджменту – це засмучує.

 

Мег Джей «Важливі роки»

Коли мені було 25, чоловік подарував мені «Важливі роки», напевно, аби усталити мою рішучість. Мотивуюча книга психолога Мег Джей основана на історіях її пацієнтів віком від 20 до 30 років. Що треба встигнути та як ефективно використати свої важливі роки – на ці та інші питання кожен може знайти відповідь у кейсах інших людей, описаних авторкою. У цілому більше раджу не книгу, а її видавництво – «МІФ» (Манні, Іванов, Фербер). Вони завжди друкують крутих та цікавих авторів.

 

Євген Комаровський «Здоров’я дитини і здоровий глузд її родичів»

Дізнавшись про те, що скоро стану мамою, я різко змінила запланований річний список літератури. Відповідно, за попередній рік із прочитаного майже все стосувалося підготовки до пологів та догляду за дитиною. У книжках науковця та педагога Бенджаміна Спока, відомого акушера Грентлі Дік-Ріда, славнозвісної родини Нікітіних є певні дороговкази для кожної мами. Однак, як на мене, видання Євгена Олеговича увібрали в себе найбільш адекватні практики. Скажімо, відсотків на 90 із того, чим ділиться наш відомий сучасник, ми користуємося досі.