У Чернігівській 4-й міській лікарні повним ходом іде перевтілення: неврологічне відділення незабаром перетвориться на повноцінний реабілітаційний центр.
Купується спеціалізоване обладнання, наприклад, вертикалізатор, робляться ремонти. Загальний обсяг бюджету перетворень — понад 1,5 млн грн! Але ця мрія так би й лишалася тільки на папері, якби не двоє мрійників — народний депутат Максим Микитась та відомий на весь Чернігів невропатолог Лариса Кадіна.
Усе почалося цього року навесні, коли Максим Микитась відвідав 4-ту лікарню. Ось тоді завідувачка неврологічного відділення Лариса Кадіна поділилася бідою — у місті шалено прогресує кількість людей, хворих на інсульти різного ступеня тяжкості. На рік понад півтори тисячі випадків реєструється.
Але головна проблема не в ліках, а в тому, як ставити цих хворих на ноги. Бо інсульти долаються не ліками, а реабілітацією! Тобто певною фізичною активністю пацієнта.
На жаль, у Чернігові з інсультами в повному сенсі воюють хіба що медики, а от реабілітаційного центру навіть на 26-му році незалежності й досі немає. До повноцінного життя повертається в кращому випадку п’ята частина від загальної кількості хворих. У той час як якісна реабілітація може легко підвищити позитивні показники мінімум удвічі. І це доведено закордонними реабілітологами.
Максим Микитась погодився допомогти вирішити цю ситуацію. За його сприяння розробили відповідну проектно-кошторисну документацію щодо ремонту неврологічного відділення лікарні. Він домігся виділення коштів із Фонду соціально-економічного розвитку.
Також подали тендерні заявки на закупівлю вартісного реабілітаційного обладнання — вертикалізатора для хворих на інсульти. Цей прилад допомагає пацієнту підтримувати вертикальне положення тіла, готує його до відновлення прямого ходіння.
Та й це ще не всі добрі новини, радісно розповідає завідувачка неврології 4-ї лікарні Лариса Кадіна:
«Ми купили не лише вертикалізатор, а й стіл Бобата. Цей масажний стіл необхідний для занять із хворими, які мають порушення руху та координації. А ще ми розпочали ремонт у холі відділення. Понад тиждень уже тривають роботи. Міняємо двері та вікна. Також нам надійшов другий транш коштів для придбання підвісної кабіни для спинальних хворих.
Торги щодо закупівлі тільки почалися, ми якраз на стадії визначення кращого постачальника. Тобто все те, про що нам говорив Максим Вікторович, виконано, він дотримав свого слова. Ми дуже вдячні йому за підтримку та увагу».
У планах лікарні — встигнути закінчити ремонтні роботи до Нового року. І вже з початку наступного року відділення запрацює з новим функціональним наповненням.
Максим Микитась підкреслює: особлива увага до спинальників та постінсультників потрібна тому, що це потенційно здорові люди, які здатні відновити свої життєві функції, повернутися до суспільства, працювати й приносити користь.
«Не варто цих людей списувати з рахунку. За належної турботи й підтримки вони здатні творити дива. Я вірю, що серед них чимало справжніх бійців. Гадаю, що завдяки зусиллям чернігівських лікарів кількість людей, які подолають страшні наслідки інсультів, із кожним роком ставатиме більше. Такі пацієнти перестануть бути тягарем для рідних, відчують свою потрібність, що вони живі та соціалізовані люди, які здатні і обслужити себе, і працювати, і гуляти. Це насправді нова якість життя для них! І я радий, що теж посприяв цьому», — переконаний Максим Микитась.