У чернігівки "виманили" майже три тисячі євро. Поліція пояснює, як вберегтися від телефонних шахраїв

79-річній чернігівці зателефонувала невідома людина й сказала, що її сину треба гроші на лікування. Жінка зібрала все, що мала - 2,5 тисяч євро та 5,5 тисяч гривень. За грошима приїхали такі ж невідомі люди. Жінка гроші віддала.

Про це повідомляє сектор комунікації  поліції Чернігівської області.

Після того, як жінка передала гроші, вона зателефонувала сину. Син виявився здоровим і про гроші нічого не знав.

А от 62-річному чернігівцю подзвонив невідомий й видав себе за слідчого прокуратури. Невідомий сказав, що його син начебто став винуватцем ДТП. Щою закрити кримінальну справу у чернігівця попросили 40 тисяч доларів. Чоловік одразу ж звернувся до поліції. Нині триває перевірка.

Поліція Чернігова закликає людей бути обачнішими й повідомлят поліцію про подібні дзвінки.

Таку картку-пам'ятку, щоб не стати жертвами шахраїв, пропонує поліція:

1. Не вірте кожному, хто подзвонив вам. Навіть якщо людина знає ваше ім’я. Можливо, у співрозмовника під рукою є телефонний довідник або електронна база абонентів.

2. Якщо вам представилися працівником поліції і сказали, що треба дати грошей — дзвоніть 102. Але перед цим поцікавтеся, як звати вашого співрозмовника.

3. Якщо представилися лікарем і сказали, що сину потрібні гроші на лікування — дзвоніть 103 або безпосередньо в лікарню, у якій начебто ваш родич.

4. Якщо представилися працівником банку — йдіть у найближче відділення.

5. Ніколи не повідомляйте додаткову інформацію про себе, своїх родичів третім особам.

6. Не повідомляйте так званим працівникам банку фінансових даних, які прописані в договорах чи на пластикових карточках.

7. Покажіть ці правила своїм родичам, адже поки ви читаєте цю інформацію, шахраї можуть набирати номер ваших батьків, дідусів, бабусь тощо.