ВО «Батьківщина» виступає рішуче проти підняття ціни на газ

На цьому тижні в Чернігові пройшла прес-конференція та мітинг за участі депутатів ВО «Батьківщина», де було засуджено необґрунтоване, на думку учасників, рішення Кабінету міністрів про підвищення ціни на газ, яке уряд затвердив на екстреному засіданні 19 жовтня 2018 року.

На початку тижня Кабмін повідомляв про те, що рішення про підняття ціни на газ відкладається як мінімум на два тижні. Була надія, що влада почула людей, адже 4 жовтня відбувався мітинг під стінами Чернігівської обласної ради, де було прийнято звернення до Кабінету міністрів України, президента України та НКРЕКП про мораторій на підвищення ціни на газ. У свою чергу влада ініціювала підвищенням ціни на газ для населення на 23,5 %. Учасники акції назвали це «геноцидом нації».

Представники «Батьківщини» наголошують, що абсурду ситуації з підняттям ціни на газ додає те, що ще в грудні 2017 року голова Кабміну Володимир Гройсман запевняв: будь-яких передумов до підняття ціни немає, у січні 2018 року голова уряду заявляв: ціну на газ можливо зменшити на 20–30 %, а влітку зазначав: уже триває робота над формулою зменшення. Жовтень 2018 року – підвищення ціни на газ майже на 24 %.

Якщо за півроку до виборів влада піднімає ціну на газ, то, напевно, ситуація з бюджетом вже дуже погана і важка. Уряд виголошує як здобуток інформацію про те, що ціна на газ підвищилась на 23,5 %, а не на 60 %, як могло бути. Я вважаю, що цей крок є злочинним і це є тим самим «геноцидом нації», про який усі говорять, – заявив депутат Чернігівської обласної ради від ВО «Батьківщина» Дмитро Іванов.

Ціна підніметься не тільки на газ

Політики наголошують: підняття ціни на газ моментально потягне за собою підняття тарифів на інші комунальні послуги. І якщо хтось скаже, що на цей випадок є субсидії, то це хибна думка. Адже через зміни до порядку надання субсидій, із травня цього року до 50 % колишніх отримувачів субсидій тепер компенсацію отримувати не зможуть. І це ще не все. Підвищення ціни на газ призведе до банального подорожчання у магазинах продуктів: молока, хліба, овочів та фруктів, прогнозують політики.

За словами голови фракції ВО «Батьківщина» в Чернігівській обласній раді Івана Якуба, екстрене засідання Кабінету міністрів, на якому затвердили злощасне рішення про підняття ціни на газ, відбулось після того, як Верховна Рада завершила пленарний тиждень та пішла на роботу в округи. Це, на думку політика, говорить про те, що рішення є продуманим та прийнятим у підходящий для уряду момент, коли парламентарі будь-яким чином не можуть заперечити такому рішенню.

Так, є проблеми бюджету, але над ними треба працювати та намагатись врегулювати. Як завжди, у вирішенні будь-якої проблеми є два шляхи – простий та складний. Український уряд пішов простим шляхом та «заліз у кишеню» до свого народу, – сказав голова фракції ВО «Батьківщина» в Чернігівській міській раді Іван Бакшун.

Люди переживають: а що ж станеться, якщо не підвищувати ціну на газ? Хтось каже про можливий дефолт, а хтось каже, що це вимога МВФ і нікуди не дітись. За словами Дмитра Іванова, єдине, що сталося, якби не підняли ціни, – це неотримання надприбутків газовими монополістами.

Підняття ціни на газ – це ті самі надприбутки для газових монополій. Чому ми не розвиваємо відновлювальні джерела енергії? Це ж крок у майбутнє. Наші сусіди активно розвивають цю галузь,ій це дає ту конкуренцію, про яку ми кажемо. Той же Азербайджан, хоч і має багато природних джерел енергії та палива, але все одно розвиває сонячні та вітряні електростанції, – констатував Дмитро Іванов.

Рішення є

На думку представників ВО «Батьківщина», для більш складного, але якісного вирішення питання є такі основні кроки:

·збільшення вітчизняного видобутку газу та використання його населенням;

·знищення монополії в газовій галузі;

·зменшення ціни на газ у 2–3 рази.

Усі ці кроки абсолютно реальні, переконані учасники акції. Збільшити видобуток вітчизняного газу пропонують за рахунок створення аукціону на ліцензії з видобутку та поставки газу в Україні. Після цього сама по собі зникне монополія в газовій галузі та з’явиться конкуренція, яка й допоможе знизити ціни в кілька разів. У –результаті більшість населення стане спроможною платити за газ, навіть без субсидій.

Одним із головних кроків у вирішенні питання ціни на газ на даний момент стала прийнята на мітингу на Красній площі резолюція «За скасування рішення про підвищення ціни на газ» до Чернігівської ОДА. В ній рішення уряду про підняття ціни на газ названо неприпустимим та таким, що порушує конституційні права громадян України на доступні житлово-комунальні послуги.

Представники ВО «Батьківщина» передали резолюцію до Чернігівської облдержадміністрації та мають надію, що влада почує народ, відмінить злочинне рішення і встановить мораторій на підняття ціни на газ.

Нагадаємо, Кабінет міністрів на засіданні вирішив підвищити ціну на газ для населення з 1 листопада 2018 року на 23,5 %.

Згідно з прийнятою постановою, ціна газу з 1 листопада становитиме 8,550 грн за кубометр. До листопада діють спеціальні зобов’язання НАК «Нафтогаз» за поточною ціною для потреб населення, яка була встановлена 1 квітня 2017 року в розмірі 6,9579 грн за кубометр (з ПДВ).