З бюджету Чернігова виділяли 95 тисяч на екскурсійний додаток: гроші не використали - додаток майже готовий. Що не так?

Управління культури Чернігова в 2017-2018 роках просило на розробку туристичного додатка 95 тисяч гривень. Кошти не освоїли, але додаток, який має назву "Лазар", згідно програми розвитку туризму на 2019-2021 рік, уже готують до презентації й просять на роботу ще 100 тисяч гривень. Проте цей додаток вже презентували минулого року як волонтерський проект, не пов'язаний з бюджетними коштами.

Програма розвитку туризму на 2019-2021 рік передбачає 100 тисяч гривень з міського бюджету на підготовку та наповнення додатка  "Лазар". На створення екскурсійного додатку в минулій програмі закладали 95 тисяч. Сьогодні в управлінні культури кажуть, що дадаток готовий наполовину, але грошей на нього не використали. 

У міській раді у відповіді на письмовий запит підтвердили, що фактичних видатків на розробку додатку (пункт 11 Додатку 1) не було.

Але справа в тому, що «Лазар» існував поза програмою розвитку туризму. 

«Лазар» як перший мобільний аудіогід теперішня заступниця управління культури та туризму Катерина Литвин разом із учнями обласного педліцею представила ще у березні 2017 року, повідомляв Час Чернігівський. Тоді Катерина Литвин сказала, що додаток безкоштовно створила IT-компанія Soft Industry, тексти разом із нею готували та озвучували школярі, а записувала студія SVOBODA.FM. 

У коментарі "Семь дней" Катерина Литвин пояснювала ситуацію з додатком. За її словами, "Лазар" є її авторським і вона може передати права управлінню культури. Зі 100 тисяч, які виділять на додаток наступного року, половина піде на компенсацію ІТ-компанії та радіостудії. 

"ІТ-компанія тадиректор радіостудії уже знають про компенсації й те, що додаток офіційно стане міським"– прокоментувала заступниця начальника управління.

Проте керівник компанії Soft Industry Андрій Федоренко про те, що додаток «Лазар» стане додатком управління, – не знає. Продукт знаходиться у власності компанії. Про компенсацію копанія теж не знає. Готували його як волонтерський проект.

Директор радіо SVOBODA.FM Олег Головатенко чув про те, що дадаток може стати міським й, можливо, буде якась компенсація. Проте з ним напряму про це не говорили.