Фасади чернігівського вокзалу досі зустрічають чернігівців та гостей міста барельєфами з головною державною емблемою Радянського Союзу - серпом і молотом. За законом, їх мали декомунізувати ще кілька років тому. Спроби декомунізувати зображення на чернігівському вокзалі тривають.
Про це сказав представник Інституту національної пам'яті в Чернігівській області Сергій Бутко у коментарі газеті "Семь дней".
За його словами, невирішені питання області – Чернігівський залізничний вокзал та водонапірна башта у Новгороді-Сіверському. Другою проблемою вже займається поліція та прокуратура, бо міська влада не бачить правових підстав прибирати зображення Леніна та Сталіна з башти.
Щодо вокзалу, Сергій Бутко сказав, що Інститут вже писав листи й до Міністерства транспорту, і до Укрзалізниці: комуністичні зображення на стратегічній споруді є неприпустимими.
"Вокзал – стратегічний об’єкт, ворота Північної України. А з обох фасадів нас зустрічають комуністичні символи? Їх мають прибрати. Поки ми намагаємося йти правовим шляхом, через звернення. Але вже є активісти, які налаштовані зняти ці барельєфи самотужки", - сказав Сергій Бутко.
Однак історики проти народних спроб. Народна стихійна декомунізація мала підстави на початках, у часи революції, вважає Сергій Бутко.
"Але тепер є закон, і його мають дотримуватися. Відповідальні особи мають самі зняти ці знаки, інакше в суспільстві почне випрацьовуватися звичка, що закони не діють", - прокоментував історик.
Тому нині шукають правові підстави.