Колишній кінотеатр в Чернігові дочекався реконструкції

Чернігівський обласний молодіжний центр, який уже понад рік знаходиться в колишньому кінотеатрі імені Щорса, отримав гроші для реконструкції кінотеатру як усередині, так і ззовні.

На те, щоб перетворити приміщення на «Хаб соціального партнерства, підприємництва та інституційного розвитку», є 30 мільйонів гривень. Як саме виглядатиме будова після реконструкції – ще не відомо. Проте вже спланували великий конференц-зал, відкриті простори для роботи, виставкову залу та залу-трансформер.

Останній ремонт був невдалим

Керівниця Молодіжного центру Ірина Сімонова показує колишні зали кінотеатру й пояснює: останній ремонт, який знав кінотеатр, зробили після того, як у 1993 році сталася пожежа. Під час робіт наробили помилок. Утеплення стелі нема, через це все тепло йде на горище, а в самому кінотеатрі – прохолодно.

Керівниця показує всі приміщення, деякі вони вже відновили своїми силами, наприклад відкрили сучасну залу, яку називають «Арсенал ідей». Тут проводять зустрічі, виступи громадських активістів, публічні лекції й майстер-класи. У залі білі стіни, новенькі столики й крісла, екрани, усередині тепло й просторо.

На фоні всього доволі сумного інтер’єру занедбаного кінотеатру одразу не віриться, що це частина приміщення. За два роки осучаснити мають решту.

З чого почнуть

Планують, що реконструкція триватиме два роки. Підготовка до перших робіт має початися вже цього літа – тоді сподіваються оголосити перші тендери.

Реконструкцію почнуть з фасадів. Кінотеатр – пам’ятка архітектури місцевого значення, тому суттєвих змін зовні не буде, реконструюють її у тому ж вигляді, що є зараз.

Одночасно мають реконструювати одне з приміщень усередині кінотеатру, в якому буде коворкінг – відкритий простір, де працюватиме команда Молодіжного центру та який згодом зможуть винаймати фрілансери – люди, що виконують певну роботу не в офісі і не вдома.

Тоді ж ремонтуватимуть та оновлюватимуть санвузол. Його пристосують також і для людей з особливими потребами. Зараз убиральні в приміщенні колишнього кінотеатру в плачевному стані.

Буде кімната для перемовин, можливість простору для спільної роботи громадських організацій та вільнонайманих людей, виставковий простір у холі Блакитної зали, – говорить Ірина Сімонова.

Блакитна зала

Сама ж Блакитна зала має перетворитися у залу-трансформер. Тобто певний час це може бути велике суцільне приміщення, а за потреби його розділятимуть на дві самостійні зали.

Підлогу вирівняють, старі крісла приберуть.

– Зі стіни виїжджатиме перегородка, усі крісла в залі будуть рухомі, тобто ми можемо перетворювати залу залежно від потреб. У кінці зали облаштуємо невеличку сцену для співаків, виступів промовців, презентацій. Фундаментальна сцена, як у театрі, нам не потрібна. Загалом Блакитна зала стане об’ємним простором, де можна провести будь-що: від показових боїв до балів, – розповідає Ірина Сімонова.

Червона зала

Червону залу кінотеатру реконструюють під сучасний конгрес-хол на майже 400 місць. Тут уже крісла будуть не мобільні. Залу віддаватимуть під проведення з’їздів, конференцій та форумів.

– Якщо ми говоримо про проведення бізнесових форумів у Чернігові, то тут не так багато приміщень, які могли би стати зручними. Улітку ми привозили в Чернігів велику конференцію і заледве вигадали, де розміститися. Закритого конгрес-холу під ключ у Чернігові немає, – розмірковує Ірина про перспективи використання приміщення.

На руку такій ідеї грає й близькість до Києва, вважає керівниця Молодіжного центру Ірина Сімонова.

– У Києві є проблеми з орендою нормального приміщення. Знайти місце в центрі, так щоб поруч провести захід і поселити людей, – важко. Чернігів дуже зручний. Трансфер з Києва прибуває одразу в історичний центр, тут одразу ж наш хаб, поруч кафе, хостели, готелі…

За які кошти

Кошти для створення соціального хабу Молодіжний центр отримав від Чернігівської регіональної комісії конкурсу Державного фонду регіонального розвитку. Фонд надасть фінансування у 27 мільйонів гривень. Ще три візьмуть з місцевого бюджету. Проекти, які отримали фінансування, відбирали на основі конкурсу.

– Ідея перетворення приміщення кінотеатру на сучасний простір виникла ще тоді, коли оголосили конкурс на посаду директора Молодіжного центру. Під час відбору кожен із кандидатів представляв стратегічне бачення розвитку такого величезного приміщення, – говорить очільниця Молодіжного центру.

Участь у конкурсі проектів Державного фонду, за словами Ірини Сімонової, була чи не єдиним шансом отримати кошти для реконструкції.

– Найголовніша ідея хабу – створення простору, де громадські організації, малий бізнес матимуть місце для роботи. Ми пропонуватимемо менторство, юридичні консультації, уже зараз пишемо проекти для навчання наших працівників.

Хаб планує заробляти. Через те, що центр є комунальним і гроші, виділені на нього, бюджетні, – ціни на оренду і послуги в ньому будуть нижчими, ніж у комерційних підприємств. Це має додати привабливості для клієнта. Загалом планують, що на оренді зможуть мати 25 % від можливих доходів. Відкривати його планують не через два роки, а в міру реконструкції.

***

Ще кілька років тому в кінотеатрі демонстрували вали фільми, на які, однак, потрапити часто не вдавалося через малу кількість глядачів. Приходиш, а тобі кажуть: «Вас тільки двоє – шукайте ще когось». Було зрозуміло, що кінотеатр довго не протримається. Мабуть, остаточно його добило відкриття сучасного кінотеатру в ТРЦ «Голлівуд».

Про те, як бути з кінотеатром, говорили давно й багато. Зокрема, навесні 2015 року Анна Романова (колишній «гуманітарний» заступник чернігівського міського голови, а на той момент і сьогодні народний депутат) була за те, аби перетворити приміщення в об’єкт туризму. Вона говорила, що кінотеатр міг би стати сучасним центром проведення дозвілля й індустрії ділового туризму.

Щось подібне й має вийти в результаті реконструкції.

еженедельник "Семь дней"
кінотеатр хаб Ірина Симонова реконструкція