В одномандатних округах більші шанси на перемогу мають досвідчені депутати, які давно працюють у регіонах, мають високу підтримку людей та знають, як розв’язувати їхні проблеми. У разі перемоги вони стануть професійною опорою Президента Зеленського в новому парламенті та забезпечать розвиток країни.
![]()
Про це йшлося під час круглого столу «Парламентські перспективи: хто формуватиме склад наступного парламенту?», організованого з ініціативи ГО «Український Центр суспільного розвитку» в прес-центрі інформагентства «Українські новини» 21 червня.
На думку керівника політико-правових програм «Українського Центру суспільного розвитку» Ігоря Рейтеровича, під час голосування за партійний список виборці орієнтуються на «бренд» або ідеологію партії. Проте в одномандатних округах інакша ситуація – тут передусім голосують за тих, хто заслужив довіру конкретними справами і добре знає проблеми місцевих громад. І такі депутати є.
Для виборців важливими є реальні справи, виконання парламентарями передвиборчої програми, її реалістичність та зосередженість на місцевих питаннях. Тому ті депутати, які працювали у своїх округах, регулярно зустрічалися з виборцями, сприяли розв’язанню місцевих проблем і, головне, яким довіряють люди, і матимуть високі шанси на перемогу.
Політолог Ростислав Балабан переконаний, що монопартійна коаліція в підсумку невигідна самій президентській політсилі, оскільки вона одноосібно відповідатиме за все, що відбувається в державі, в тому числі за невдачі. Це, врешті-решт, призведе до глибокого розчарування виборців.
Тому нова влада боїться таких конкурентів, які мають довіру на місцях – у хід ідуть брудні технології, наприклад, «клонування». Технологію«клонів» широко застосовувализа часів президентства Віктора Януковича.
Водночас політтехнолог Олег Постернак вважає, що політика дедалі більше скидається на інфократію – владу медіа.
Такої ж думки дотримується і Тетяна Ілюк, експерт з інформаційних та медійних технологій ГО «Український Центр суспільного розвитку».