Смертна кара збоченцям, зниження тарифів та завершення судової реформи – про що говорив Міністр юстиції у Чернігові
До Чернігова із робочим візитом приїздив Міністр юстиції Павло Петренко. Юрист та економіст за освітою, очолює ввірене йому Міністерство із 2014 року. І за ці 5 років у правовому житті країни змінилося чимало – ні без участі юстиції розпочалась, зокрема, судова реформа, кампанія щодо захисту дітей від булінгу (цькування), введено електронне декларування, розширена мережа центрів безоплатної правової допомоги.
В Чернігові ж Павло Петренко часу не гаяв – із першої хвилини робочої зустрічі торкнувся проблем, які, без перебільшення, хвилюють не тільки Чернігівщину, а і всю країну.
Збоченцям не місце у суспільстві
Нещодавно Україну сколихнула новина – на Одещині 22-річний Микола Тарасов затягнув удвічі молодшу за себе Дашу Лук’яненко до будинку щоб зґвалтувати. А коли дівчинка почала кричати – задушив її, потім декілька разів вдарив ножем у горло, роздягнув, одяг спалив а тіло викинув біля вигрібної ями.
Обурені таким звірством люди, подекуди, вимагали смерті нелюда. Павло Петренко підтримав повернення смертної кари у таких виняткових випадках, хоча й акцентував, що це його позиція як громадянина, а не офіційна міністерська. І що про це треба, перш за все офіційно спитати у суспільства, щоб у подальшому не порушувати імплементовані міжнародні норми, забороняючі смертну кару. Однак наголосив, що до таких людиноподібних законодавство повинно бути жорсткіше:
Павло Петренко також привіз із собою і невтішну статистику – із початку року сексуальні збоченці вбили 50 дітей. Щотижня виявляють нові факти порушення статевої свободи стосовно мало,- та неповнолітніх. І для прикладу: нещодавно стало відомо про 50-річного педофіла, який на Чернігівщині під приводом медогляду роздягав дівчаток. Тож випадків сексуальних домагань в Україні значно більше, ніж 50.
Уряд Гройсмана знає, як зупинити тарифний геноцид
Павла Петренка обурює той факт, що місцева влада звинувачує у високих тарифах на тепло Уряд. Мовляв, через центральну владу підвищується ціна на газ, а тому і на тепло збільшується. У той же час очільник Міністерства юстиції розповів, що тариф на блакитне паливо однаковий для всієї країни, а кінцева ціна тепла у всіх різна.
При цьому люди такі тарифи оплачувати невзмозі – це не секрет. Тому держава сплачують субсидії, які, фактично, осідають у кишенях керівників приватних фірм, що контролюють надання тепла. До речі, у ТОВ «Технова», яка теж надає опалення у Чернігові – 2 кіпрські засновники.
Виправити ситуацію повинно анонсоване на 26 червня Павлом Петренком рішення Уряду щодо встановлення гранично допустимого тарифу на опалення по всій країні – не вище 1300-1400 грн/Гкал. Міністр наголосив, що ключове завдання у цьому напрямку – встановлення справедливих тарифів українцям до початку опалювального сезону.
Суддя – не помазаник Бога на землі
Відпустити на волю корупціонера, розглядати справу роками, чи виносити рішення про застави, які з легкістю сплачуються шахраями- цим пересічного українця не здивуєш. Українські суди. Але ж подібне у центрі Європи не може тривати вічно. І трирічний план по повному перезавантаженню судів країни повинен був завершитись ще навесні цього року. Однак… Спротив суддів та влади гальмує процес. Тільки нещодавно з'явився Антикорупційний суд. Верховний суд реформували, але ж місцеві суди не змінилися.
І це максимальний термін. Загалом, 3500 тисяч місцевих суддів можна набрати, фактично, за 6-9 місяців, враховуючи, що бажаючих на ці посади – близько 6 тисяч. Головне – неухильне бажання влади рухатися вибраним курсом.