Спортивні споруди в Чернігові не можуть конкурувати з іншими містами: стадіон належить державі, а сучасного спортивного комплексу в нас досі нема.
Вперед у минуле
Міський голова Чернігова Владислав Атрошенко під час робочої наради в міській раді вкотре повернувся до теми передачі Олімпійського навчально-спортивного центру «Чернігів» (колишній стадіон імені Гагаріна) від держави до міста. Він зауважив, що не розуміє, чому на рівні міністерства так довго зволікають з ухваленням рішення:
Владислав Атрошенко зазначив, що, якби стадіон став власністю міста, тоді можна було би зайнятися розвитком його інфраструктури. У першу чергу мова йде про реконструкцію східної трибуни. Уже багато років ведуться розмови щодо облаштування в підтрибунному приміщенні багатофункціонального залу, який би міг трансформуватися в легкоатлетичний манеж або в місце для проведення змагань з інших видів спорту.
Нема грошей і місця
Чернігів – єдиний обласний центр в Україні, де немає сучасного Палацу спорту. Про це заявив начальник управління сім’ї, молоді та спорту Чернігівської міської ради Андрій Дериземля. Колишній біатлоніст відзначив, що навіть у тих містах, де поки не працюють Палаци спорту, процес з будівництва нових або реконструкції вже існуючих об’єктів уже розпочався.
Щодо Чернігова, то наразі, за словами Андрія Дериземлі, уже розпочато роботу з визначення можливого місця для будівництва Палацу спорту. Чиновник висловив сподівання, що після прийняття бюджету міста на наступний рік фінансове управління узгодить виділення коштів на проектно-кошторисну документацію будівництва Палацу спорту. Після цього цей проект, можливо, вдасться включити в профільну державну програму і отримати фінансування для реалізації.
Щодо імовірного місця розташування Палацу спорту в Чернігові, то начальник управління у справах сім’ї, молоді та спорту зазначив: розглядається кілька земельних ділянок, на яких можна побудувати Чернігівський палац спорту. Перша з них розташована на вулиці Пушкіна, 1, а саме за Кооперативним технікумом. Проте там територія всього лише трохи більше гектара, тому, за словами Андрія Дериземлі, саме там важкувато буде побудувати якісний комплекс. Зокрема, ускладнює існування там Палацу спорту й те, що до ділянки тільки одна дорога для під’їзду.
Візуалізація проекту житомирського Палацу спорту
Окрім цього, чиновники розглядають можливість побудови такого комплексу в мікрорайоні Масани та на інших земельних ділянках, які поки що не називаються. Одна з основних вимог до ділянок – розмір хоча б 3 гектари. Хоча, звісно, можна звести Палац спорту і на меншій території. Усе залежить від того, що саме буде закладено в проекті.
Натомість міський голова Владислав Атрошенко зауважив, що без економічного зростання мріяти про Палац спорту в Чернігові не варто.
Довідка
Нагадаємо, до 2009 року головний стадіон Чернігова належав місту, проте 10 років тому його передали на баланс держави. У тому числі й для того, щоб унеможливити зазіхання окремих структур на об’єкт.
Очікування щодо суттєвого збільшення фінансування стадіону справдилися не в повному обсязі. Зокрема, так і не було втілено проект з реконструкції східної трибуни, яка наразі закрита для вболівальників, оскільки вважається аварійною.
Цифра
32 млн грн закладено Державним фондом регіонального розвитку для фінансування в 2019 році спортивних об’єктів в Чернігівській області. Це реконструкція стадіону ДЮСШ «Юність» у Чернігові, зали для фізкультурно-оздоровчих занять у Семенівці та переобладнання кінотеатру «Літній» під спортивну залу в Новгороді-Сіверському.