Готові продати: з чернігівського пологового будинку демонтували мозаїку "Материнство"

На днях в рамках термомодернізації будівлі зі стін чернігівського пологового будинку була демонтована мозаїка "Материнство" авторства місцевого живописця, Заслуженого художника України - Євгена Федоровича Павлова.

Про це повідомили у Facebook-спільноті Ukrainian Modernism.

Велике панно площею 14 на 5,5 метрів художник створив у 1989 році, а тепер його демонтували через роботи з утеплення та термомодернізації всієї будівлі.

Тому ми поспілкувались із замовником цих робіт начальником Управління капітального будівництва (УКБ) міськради В'ячеславом Почепом. За його словами, мозаїка зараз мозаїка демонтована, її частини пронумеровані, й зберігається на території пологового будинку, керівництво якого думає, що з нею робити надалі.

З приводу дозволу на демонтаж, то він і не був потрібен, і ось чому. 

- В Управлінні культури та туризму нам сказали, що мозаїка не має ніякої художньої та історичної цінності. Ми обговорювали це питання одразу на кількох нарадах, - каже начальник УКБ.

Також він додає, що окремим об’єктом мозаїка в когось на балансі не стоїть і якоїсь оціночної вартості не має. Але певно, що вона входила в комплекс будівлі пологового будинку, і в радянські часи на її виконання виділялись певні кошти. Проте, документи, які б роз’яснювали це знайти представникам УКБ не вдалося.

За інформацією якою володіє В'ячеслав Почеп, пологовому будинку мозаїка не потрібна, тому подальша її доля поки не відома, але роздумують і над її продажем.

- Питання подальшої долі цієї мозаїки я маю намір підняти на черговій нараді з міським головою. Треба аби дали якісь вказівки щодо того, що ж з нею далі робити. Якщо є люди, які готові цю мозаїку придбати у міста, а дехто вже про таке говорив у коментарях в мережі Facebook, то чому б і ні, ми тільки будемо вдячні, - зазначив пан Почеп.

Також в УКБ хотіли б знайти правоприємницю цієї мозаїки, зокрема жінку художника, який і зробив це панно. Вони хотіли би почути її думку з приводу того, що ж надалі робити з мозаїкою.

В спільноті Ukrainian Modernism повідомляють, що в Туристично інформаційному центрі Чернігова обгрунтували демонтаж мозаїки її ідеологічною застарілістю і необхідністю оновлювати місто.

В свою чергу пресслужба Чернігівської міськради у своєму дописі з цього приводу повідомляє наступне:

"Надалі місто вирішуватиме щодо подальшої долі цього муралу, враховуючи і його історичну цінність, і естетичну. Жодних рішень про знищення чи списання не приймалось."