Пільги за комуналку чернігівцям віддадуть готівкою

З 1 жовтня в Україні запроваджується монетизація пільг. Про специфіку нового підходу розповіли в Департаменті соціального захисту населення Чернігівської облдержадміністрації.

Слідом за субсидіями

З початку року в Україні діє механізм монетизації субсидій. А з 1 жовтня також стартує монетизація пільг на оплату житлово-комунальних послуг. Відтепер їх одержувачі самостійно обиратимуть, яким чином отримувати кошти державної допомоги – у готівковій чи безготівковій формі, каже директор Департаменту соціального захисту ОДА Олег Русін.

У безготівковій формі пільги призначатимуться в автоматичному режимі. Для цього Ощадбанк вестиме персоніфікований облік пільговиків та коштів, що надходитимуть на їхні рахунки. Для кожного пільговика – індивідуально. Банк здійснюватиме переказ коштів на рахунки постачальників комунальних послуг на підставі договорів, укладених між ними та банком.

– Якщо людина хоче отримати в безготівковій формі, то взагалі нічого не потрібно робити. Кошти будуть перераховані, а споживач отримає на мобільний телефон СМС-повідомлення з інформацією про враховану пільгу, сплачену суму і залишок, який потрібно буде самостійно заплатити в зручній формі – через пошту, відділення банку тощо, – пояснив Олег Русін.

Саме для подальшого такого інформування органи соціального захисту населення будуть просити пільговиків указати номери мобільних телефонів.

Такий механізм розроблено для забезпечення максимальної зручності тих категорій громадян, які мають право на пільгу і не хочуть витрачати сили і час на оплату житлово-комунальних послуг. Ідеться перш за все про людей похилого віку та осіб з інвалідністю.

Живі гроші

Пільговикам, які бажають отримувати допомогу від держави готівкою і потім розраховуватися за спожиті послуги самостійно, до 15 жовтня необхідно встигнути звернутися до управління соціального захисту за місцем реєстрації та написати відповідну заяву, в якій зазначити реквізити фінансової установи, за якими надходитимуть кошти.

Виплата пільги готівкою буде здійснюватися з початку опалювального (неопалювального) періоду. Кошти надходитимуть на особисті рахунки пільговиків, які зможуть зняти їх з власного рахунку в будь-який час.

До речі, розширено перелік банків, через які можна отримувати готівкою і пільги, і субсидії. На здійснення соціальних виплат наразі уповноважено 38 банків.

Слідкуйте за боргами

Олег Русін акцентує увагу громадян. Ті споживачі, які мають пільги і зроблять вибір на користь готівкового варіанту виплат, зобов’язані сумлінно щомісяця сплачувати вартість фактично отриманих житлово-комунальних послуг.

– Якщо громадянин буде мати борги, маючи пільгу, то на наступний період – опалювальний чи неопалювальний – пільга буде надаватися виключно в безготівковій формі.Гроші на руки такі громадяни отримувати не будуть.

Критична сума заборгованості – 340 грн. Критичний термін – більше місяця. Усе, що більше і довше, зробить споживача порушником правил.

До речі...
131,6 тис. домогосподарств у Чернігівський області отримують житлові субсидії. З них 103,4 тис. – готівкою, а 28,2 тис. – у безготівковій формі.

еженедельник "Семь дней"
пільги Олег Русін соціальний захист монетизація