На зарплати вчителів Чернігова не вистачає 150 мільйонів

Запланованої освітньої субвенції недостатньо для підвищення заробітної плати педагогам Чернігова, заявили в міській раді і звернулися до Кабміну за додатковими коштами.

Чернігівська міська рада звернулася до прем’єр-міністра України Олексія Гончарука щодо недопущення порушення гарантованих державою соціально-економічних прав педагогічних працівників. Мова йде про забезпечення гідної оплати праці освітян.

Відповідне рішення прийняте на засіданні сесії Чернігівської міської ради напередодні – 31 жовтня.

У документі депутати міської ради висловлюють занепокоєння тим фактом, що кошти освітньої субвенції для бюджету міста Чернігова, передбачені у проєкті державного бюджету України на 2020 рік, порівняно з 2019 роком, збільшені лише на 13,1%.

Окрім того, в проєкті бюджету не передбачені видатки на реалізацію постанови Кабміну від 10.07.2019 № 822, якою зарплата вчителів має зрости в середньому на 59 %.

Чернігівська влада наполягає: обсяг освітньої субвенції бюджету Чернігова на 2020 рік не забезпечує потребу на виплату заробітної плати педагогічним працівникам, що фінансуються за рахунок держави.

Проєктом бюджету передбачено лише трохи більше 370 мільйонів, тоді як потрібно, за підрахунками не менше 521 мільйону. Тобто, дефіцит складає більше 150 мільйонів гривень.

У тексті звернення також зазначено, що перекладання державних повноважень щодо оплати праці педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти на місцеву владу нівелює спроможність місцевих бюджетів щодо фінансового забезпечення шкіл, а також призведе до виникнення заборгованості з оплати праці. Такого не було кілька останніх років.

Депутати Чернігівської міської ради попросили Кабінет міністрів передбачити розмір освітньої субвенції для Чернігова на рівні 521,3 мільйонів гривень. Це, на їхню думку, забезпечить виплату достойної заробітної плати педагогічному персоналу і значно підвищить престижність праці вчителя.

Крім того, в місті розраховують на додаткову субвенцію з державного бюджету для підвищення зарплат педагогічним працівникам дошкільної, позашкільної та професійно-технічної освіти (дитсадки, гуртки, художні школи, ПТУ, тощо). На це потрібно ще майже 342 мільйони гривень.

Нагадаємо, в ході передвиборчої кампанії тоді ще кандидат в президенти Володимир Зеленський та представники його команди всерйоз говорили про можливість підняття зарплати вчителям до 4000 доларів на місяць.