Чернігів хоче нічний тариф на електроенергію, щоб нормально освітлювати вулиці

Міський голова Чернігова Владислав Атрошенко пояснив ситуації зі станом освітлення вулиць і дворів Чернігова у нічний період.

За його словами, мери українських міст зверталися до уряду з тим, аби вирішити питання з нічним тарифом.

Владислав Атрошенко нагадав, що довгий час в Україні діяв нічний (пільговий) тариф на електроенергію, що дозволяло за більш-менш адекватною ціною вмикати вуличне освітлення, але «комусь прийшло в голову вирівняти ціну».

– «Нічна» електроенергія – це проблема. Бо неспоживання призводить до технічних збоїв генеруючих систем. Але ми маємо однакову ціну! – зауважив міський голова.

Він звернув увагу на те, що антикорупційні органи, яких достатньо існує в Україні, чомусь не зацікавилися тим, хто отримав вигоду від такого зрівняння тарифів.

– Хто кінцевий бенефіціар рішення про вирівнювання ціни? – риторично запитав міський голова Чернігова.

– Дайте знижку: щоб ми могли освітлювати міста за зниженими цінами, – запропонував Владислав Атрошенко.

Нагадаємо, Україна після кількарічної перерви нещодавно почала імпорт електроенергії з РФ. За даними ЗМІ, імпорту електроенергії з РФ забезпечили лобісти близького до влади бізнесмена Ігоря Коломойського.

Зокрема, інформаційне агентство «Інтерфакс-Україна» писало, що імпорт електроенергії з РФ рівним графіком потужністю 100 МВт здійснювало ТОВ «Юнайтед Енерджі», яке в 2019 році уклало кілька контрактів на поставку газу АТ «Дніпроазот» (входить до групи «Приват» Ігоря Коломойського).

Це стало можливим після того, як 18 вересня Верховна рада схвалила правку народного депутата від партії «Слуга народу» Андрія Геруса до закону України «Про ринок електроенергії», дозволивши купувати за двосторонніми договорами електроенергію у країн, які не є членами європейського Енергетичного Співтовариства.

Герус тоді пояснив необхідність своєї правки поліпшенням конкуренції на електроенергетичному ринку країни, що може привести до зниження ціни на електроенергію для промислових споживачів. Значно від такого рішення виграли найбільш енергоємні підприємства Ігоря Коломойського, зазначають експерти.