Міжнародний конкурс «Вікі любить пам’ятки-2019» підбиває регіональні проміжні підсумки. Визначено переможці від Чернігівщини.
На цьому етапі журі обирають по одній найвдалішій світлині від кожної з 25 областей. Згодом з числа цих фіналістів оберуть всеукраїнського переможця, який представить нашу країну на світовому рівні – Wiki Loves Monuments 2019.
Найкращою фотографією, зробленою в Чернігівській області став нічний знімок Густинського монастиря, розташованого у селі Густиня біля річки Удай Прилуцького району.
Членкиня журі, фотографиня і мандрівниця Наталія Шестакова прокоментувала вибір на користь цього знімку так:
– Композиційно та по кольорам-освітленню на фото дуже приваблива презентація цілісного комплексу пам’ятки. А також втаємничено-інтригуючий настрій та жива динаміка неба.
Автором світлини є фотограф з Донецької області Дмитро Балховітін. Вільна ліцензія CC BY-SA 4.0
Довідка
Густинський Свято-Троїцький монастир веде свою історію з початку ХVІІ ст. Він неодноразово був зруйнований чи пошкоджений під час пожеж 1625, 1636 та 1671 років та повстань.
Гетьмани, а також козацька старшина дарувала монастирю землі, села та хутори. В середині XVIII століття монастирю належало більше трьох тисяч десятин в Чернігівській губернії. Багатством тоді він поступався лише Києво-Печерській лаврі.
В 1786 році російський уряд секуляризував володіння монастиря, пізніше він і зовсім був закритий. Після відновлення роботи і аж до Жовтневого перевороту 1917 року монастир розбудовували і реставрували. А в радянські часи тут була дитяча колонія, інтернат для престарілих, інвалідів дитинства та психоневрологічних хворих.
В 1991 році психдиспансер був закритий і 1993 року церковні служителі повернулися в Густинський Свято-Троїцький монастир.
За вісім років конкурсу учасники сфотографували 1044 пам’ятки Чернігівщини, що становить лише 15% від загальної кількості об’єктів у списку пам’яток області – 6959.
Цього року конкурсанти сфотографували 416 пам’яток і завантажили 1579 фотографій у Вікісховище.
У 2019 фото пам’яток Чернігівської області подали на конкурс 37 автори, а за вісім років 252 учасники.
В попередні роки переможцями ставали:
2018 рік
2017 рік
2016 рік
2015 рік
2014 рік
А в 2012 році фото, зроблене чернігівцем Валерієм Сорокіним перемогло на загальноукраїнському рівні.