На даний час в Чернігові зареєстровано 44 випадки захворювання на гепатит А – такі цифри були озвучені сьогодні на брифінгу, який провели в міській раді представники медичних установ.
Три десятки постраждалих мають стосунок до середньої школи №7 – це двадцять вісім учнів та двоє працівників закладу. Решта заражених – або члени родин учнів та працівників або люди, які живуть з ними, так би мовити, під одним дахом. 23 хворих звернулися до медиків самі, у інших вірус був виявлений під час обстеження. На лікуванні в медичних закладах досі перебуває четверо дітей та шестеро дорослих.
Крім, власне кажучи, школи №7, спалахи відбулися у дошкільних навчальних закладах №45, №69 та №60 (у кожному з них захворіла одна людина - двоє дітлахів та один працівник). Усі захворілі у ДНЗ також були членами родин учнів школи. Таку інформацію повідомила на брифінгу лікар-епідеміолог обласного лабораторного центру Тетяна Авраменко.
Для того аби запобігти подальшому поширенню хвороби в усіх приміщеннях, де перебували хворі проводиться спеціальна дезінфекція, а усі хто контактував із ними відтепер регулярно здають аналізи. Для прикладу, у сьомій школі обстежили більше восьмисот учнів, а в дошкільних навчальних обстеження тривають досі. Оскільки хвороба може не проявляти себе впродовж кількох тижнів після зараження, обстежитися необхідно, як мінімум, двічі. Як запевнили медики, усіх необхідних реактивів для цього вистачає.
Головний лікар дитячої поліклініки №1, педіатр Людмила Овсієнко розповіла, що гепатит А найбільш безпечний з різновидів захворювання і, якщо лікувати його правильно, практично не залишає по собі наслідків для здоров’я людини. Він передається, так би мовити, фекально-пероральним шляхом. Тобто, для того аби запобігти зараженню, необхідно мити або дезінфікувати руки спеціальними засобами перед кожним прийомом їжі або після походу в туалет. До слова, їжу також необхідно мити, а воду пити лише кип’ячену. Лікар наголосила, що саме недотримання правил гігієни, як правило, і призводить до хвороби.
Крім того, вона повідомила, що незважаючи на усі засоби профілактики прогнозувати чи буде поширюватися хвороба надалі досить важко. Адже певну кількість заражених можуть виявити під час обов’язкового повторного обстеження.
Насамкінець медики спростували чутки про випадки дифтерії у Чернігові.