Апарати штучної вентиляції легень для Чернігова. Скільки треба і чому не купують

Вартість апарату ШВЛ середнього класу коштують приблизно по 400 тисяч гривень. Але проблема в тому, що їх фактично немає на ринку.

Про це заявив міський голова Чернігова Владислав Атрошенко на ранковій нараді в мерії сьогодні, 31 березня.

Відповідаючи на закиди щодо того, що чернігівська влада не купує для лікарень апарати штучної вентиляції легень, які необхідні при лікування важкохворих на коронавірус пацієнтів, мер зізнався, що пропозицій немає:

– Ми знайдемо гроші для підтримки медицини, але є одна біда – відсутність на ринку апаратів ШВЛ. Їх просто немає.

Також Владислав Атрошенко розповів, що свіжа покупка такого апарату відбулася майже випадково

– В суботу мені була особиста пропозиція. Знайомий запропонував трохи за завищеною ціною, але адекватною. Фахівці подивилися. Нормальний технічно апарат і ми його забрали. Інших немає. Ні простих, ні середніх, ні складний. Ні за яку ціну,пояснив він.

Наразі домовлятися можна лише наперед – оплатити і чекати виготовлення. Але це – додаткові ризики (можна просто не отримати товар) і законодавчі перепони (бюджетний кодекс не дозволяє бюджетні кошти віддавати до поставки).

За словами Владислава Атрошенко – для Чернігова ідеальним варіантом була би купівля ще 20–30 апаратів ШВЛ. При ціні у 400 тисяч гривень сумарно вийде 10–12 мільйонів.

– Ми ці кошти знайдемо, – запевнив міський голова і розповів, що зараз у спеціально створеному Фонді, куди надходили гроші від благодійників, накопичилося 5,5 мільйонів на потреби боротьби з коронавірусом. Цього має вистачити на перші тижні епідемії на ліки, витратні матеріли, засоби захисту, утримання відділення.

Також міський голова зізнався, що була пропозиція придбати 7 апаратів ШВЛ з Австралії, але це апаратура вищого рівня і ціна для міста непідйомна – 35 тисяч доларів за 1 апарат.

Принагідно мер звернувся ще раз до великого бізнесу, щоб зібрати необхідні кошти. Він розповів, що уже доносив цю інформацію до ТехНови (орендарі Чернігівської ТЕЦ), Обленерго, пивкомбінату. Згодом додав до списку найбільших чернігівських забудовників (Основа-Буд-7, УкрСіверБуд, Денар-Люкс, Житлобудсервіс), відділення банків, магазини та заправки великих мереж.

При цьому пожертви, на думку Владислава Атрошенко, мають бути суттєвими:

– Про 1000 доларів я би не просив. Залиште їх краще собі.