Начальник комунального підприємства «Деснянське» Віктор Пригара запропонував місцевій владі звернутися до Кабміну, аби уряд тимчасово повернув стару схему розрахунків за комунальну техніку для отримувачів субсидій.
На нараді в Чернігівській міській раді Віктор Пригара обґрунтував свою позицію тим, що виплата субсидія та пільг «живими грошима» для тих, хто не користується банківськими картами, стала проблемним питанням.
Мовляв, в умовах карантину люди не йдуть до банківських відділень, не отримують кошти і не сплачують за комунальні послуги, через що страждають підприємства, які ці послуги надають.
– Пропозиція – повернутися на час карантину стару схему, коли бюджет напряму розраховувався з надавачами послуг. Щоб уникнути проблеми оплати людьми, які не мають можливості сплачувати онлайн, – сказав Віктор Пригара.
Він зауважив, що люди навіть телефонують до ЖЕКів і просять прийти і заплатити прямо там.
Крім того, є ризик того, що отримані гроші люди в першу чергу спрямують на власні потреби (особливо ті, хто вимушено залишився без роботи – а отже й без засобів для існування).
Не надто схвально відреагували на пропозицію представники теплогенеруючих підприємств, які зауважили, що попередні схема нерідко призводила до заборгованості з боку держави. В свою чергу міський голова Владислав Атрошенко визнав, що раціональне зерно в пропозиції є, але зазначив, що в цілому монетизація – правильний напрямок.
Щодо неплатежів за послуги, то з початком карантину вони дещо збільшилися. Наразі чотири комунальні підприємства, що надають послуги з утримання будинків на прибудинкових територій (КП «Деснянське», КП «Новозаводське», ЖЕК-10 та ЖЕК-13) мають рівень проплат в межах 85–90 %.