Менше трьох тижнів тому в Чернігові закнічився опалювальний сезон 2019-2020. А теплопостачальники вже розпочали підготовку до наступної осені та зими. З цього приводу в Чернігівській облдержадміністрації відбулася нарада за участю чиновників і представників теплогенеруючих підприємств.
Підприємства галузі відзвітувалися, що вже розпочали підготовку до опалювального сезону 2020/21. Так, АТ «Облтеплокомуненерго» планує спрямувати 22 мільйони гривень на поточні та капітальні ремонти – третина з них уже використана.
Серед запланованих проєктів – реконструкція котельні по вул. Староказарменна у Чернігові.
Близько 15 мільйонів гривень уже витратило на підготовчі і ремонтні роботи АТ «Чернігівобленерго». Плановий ремонт триває і на Чернігівській ТЕЦ, у місті здійснюються гідравлічні випробування тепломереж. Оновлення та ремонт обладнання здійснює також АТ «Чернігівгаз».
Водночас, запроваджений в Україні карантинний режим ускладнив підготовчі роботи. Так, низка підприємств житлово-комунального господарства перейшли на скорочений робочий день, частина персоналу перебуває у відпустках. До того ж, чимало працівників галузі – люди, старші 60 років.
Суттєвою проблемою є і зростання заборгованості населення за послуги ЖКГ. Брак обігових коштів теплопостачальних підприємств може ускладнити погашення заборгованості за спожитий природний газ перед НАК «Нафтогаз України» та отримати ліміти газу.
Представники підприємств зазначають: критично важливим для галузі є схвалення у парламенті законопроєкту № 1730, що дозволить реструктуризувати борги перед «Нафтогазом», а також продовження дії постанови КМУ від 10 жовтня 2018 року № 867 (про покладення спеціальних обов’язків на суб’єктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів). Це дасть можливість забезпечити виробників теплової енергії природним газом за регульованими цінами.