На сайті Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т. Г. Шевченка з’явилась інформація про відкриття першого набору студентів для навчання за спеціальністю «політологія». Вона зацікавила багатьох абітурієнтів, їхніх батьків та журналістів. Отже за подробицями гарячої новини ми звернулися до доцента кафедри права, філософії і політології кандидата політичних наук Андрія Костирєва.
– Андрію Геннадійовичу, з чим було пов’язане рішення керівництва університету про відкриття нової спеціальності?
– За даними Міністерства освіти і науки України спеціальність «політологія» входить до числа найпрестижніших. Попит на кваліфікованих фахівців у політичній галузі дуже високий. Адже випускники можуть реалізувати себе у найрізноманітніших напрямах:
• вони затребувані у державних установах і громадських організаціях в якості спеціалістів і експертів з питань внутрішньої та зовнішньої політики;
• освіта політолога дозволяє глибоко аналізувати політичні процеси, підвищувати ефективність діяльності політичних інститутів;
• проводити дієвий політичний маркетинг, організовувати виборчі кампанії;
• політологи також успішно проявляють себе у політичній журналістиці та як креативні, майстерні фахівці з PR.
Попри це політологів у Чернігові досі не готували. Тому у разі необхідності доводилось запрошувати іногородніх консультантів, які зазвичай погано розбираються у місцевій специфіці, або звертатися до місцевих «майстрів широкого профілю», котрі мають досить поверхове уявлення про закономірності та правила політичної роботи.
Це помітно, зокрема, по тому як шаблонно і примітивно на місцях проводиться політична агітація.
Процеси децентралізації, які розгортаються у державі, потребують нових підходів. і вони надають великі можливості для тих, хто отримає диплом політолога саме в нашому обласному центрі.
Зважаючи на це, у минулому році і було прийнято рішення про відкриття у Національному університеті «Чернігівський колегіум» імені Т. Г. Шевченка спеціальності «політологія».
– А які аргументи ви можете навести для тих, хто цікавиться політикою, але вагається з вибором вишу?
Ставлячи собі за мету стати політичним лідером і обираючи для цього навчання в нашому університеті, молоді люди мають звернути увагу на наступні переконливі факти:
По-перше, ніша самореалізації для політично підкованих активістів в регіоні залишається практично вільною. Депутатів з профільною освітою і широким політичним кругозором днем з огнем не знайти. І ми вже бачимо, до яких проблем це призводить. Цю ситуацію допоможуть змінити саме наші майбутні випускники-політологи.