Карантин і усі рекомендовані на час пандемії посилені заходи безпеки с часом поступово «розмиваються». Чимало людей вже «втомилися» від масок, нерідко забувають мити руки і проводити дезінфекцію.
До того ж нерідко люди з якихось власних переконань свідомо намагаються ігнорувати правила. Як же ефективно спілкуватися в цьому випадку з людьми, які вас оточують?
Психотерапевт та бізнес-тренер Олександр Микитуха зазначає: говорити про ситуацію з літніми батьками та маленькими дітьми потрібно спокійно, пояснюючи їм важливість заходів безпеки.
Для людей старшого покоління він радить використовувати елементи, які підсилюють відповідальність за рідних.
– Важно напомнить, что нужно думать не только про себя. Когда пожилой человек выходит без маски и бунтует по-подростковому, мол «мне немного осталось» – он не думает про своих детей и внуков, – звертає увагу Олександр Микитуха.
– И это основной момент, на котором нужно останавливаться. Сказать, что если не хотите надевать маску для себя, то надевайте для нас, для внуков. Мы хотим с вами провести больше времени…
Фахівець пояснює: у такий спосіб спілкування стає більш особистим, оскільки наближає картину того, що відбувається «десь далеко від мене».
З дітьми, в залежності від їхнього віку та характеру найкраще можуть спрацювати дві тактики переговорів. Перша – через гру. Друга – більш жорстка.
– С детьми самое легкое – объяснить через игру насколько важны все эти меры защиты, объяснить риски… Также, когда вопрос касается здоровья, родители могут занять твердую позицию и говорить прямо: «иди помой руки», – каже Олександр Микитуха.
***
Здійснено в рамках проекту за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні. Поглядиавторівнеобов'язковозбігаютьсязофіційноюпозицієюурядуСША. / Supported by the Media Development Fund of the U.S. Embassy in Ukraine. The views of the authors do not necessarily reflect the official position of the U.S. Government.