В очікування нової хвилі коронавірусу. Як пережити карантинний стрес? Три секрети від чернігівського психолога

Уряд вкотре продовжив карантин – тепер до 31 серпня. І, судячи з динаміки виявлення нових випадків інфікування COVID-19, це не остання дата.

До того ж, тепер Україну поділили на 4 зони відповідно до загрози поширення коронавірусу і у найбільш складних випадках карантин будуть навіть посилювати: знову забороняти громадський транспорт, роботу ресторанів та дитячих садочків…

Луцьк і Тернопіль, які потрапили до «червоної» небезпечної зони вже незгодні з таким рішенням уряду. Що ж говорити про звичайних людей. Як їм реагувати на чергові посилення обмежувальних заходів? Ми запитали у психолога Олександра Микитухи.

Він виділяє три ключові моменти, які допоможуть пережити карантинний стрес.

– Первое – развивать свою «антихрупкость» и максимально подготовиться к непростым ситуациям вроде карантина.

Второе – принять тот факт, что мир изменился. Мы живем во время, когда пропала некая стабильность, поэтому важно принимать происходящее и стараться оперативно реагировать – перестраивать свои планы с учетом того, что такая ситуация, возможно, снова произойдет.

И третье – наиболее продуктивным для достижения первых двух моментов будет обращение к специалистам, которые помогут перестроить убеждения и установки, накопить внутренние ресурсы, на которые можно будет опираться в сложные периоды.

*** 

Здійснено в рамках проєкту за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні. ПоглядиавторівнеобовязковозбігаютьсязофіційноюпозицієюурядуСША. / Supported by the Media Development Fund of the U.S. Embassy in Ukraine. The views of the authors do not necessarily reflect the official position of the U.S. Government.