Осінь – час запасатися найбільш овочами на зиму. Тим більше, що саме зараз ціни на найбільш популярні продукти городництва – найбільш приємні.
Ціни на сезонні овочі та фрукти залежать від багатьох факторів. До їх вартості закладаються витрати на обробку, добрива і транспортування. Проте найважливіше – це врожайність. Тобто яку кількість того чи іншого овочу вдалося зібрати з кожної грядки. Відповідно, дефіцит призводить до зростання цифр на цінниках. А ось якщо вродило добре, то й продаватимуть його дешевше. Для прикладу, торік картопля була набагато дорожчою, ніж зазвичай, оскільки зібрали її небагато. А ось цього року, навпаки, ціни на неї помірні, а в перспективі навіть зменшуватимуться.
Картоплі достатньо
Обійшовши весь Привокзальний ринок Чернігова, нам не вдалося знайти картоплю дорожче 10 грн за кілограм. Та й цін таку за неї переважно правили продавці, що накопали її з власних городів. А ось у місцях, де головну рецептурну складову для дерунів продають у великих об’ємах та оптом, вона дешевша. Так, роздрібна ціна на картоплю в середньому складала 7–8 грн за кілограм. Оптові ціни, тобто якщо ви зібралися приїхати на ринок власною автівкою і за раз взяти щонайменше кілограмів 20, складали 6–7, а подекуди й 5 грн за кілограм.
Продавці передбачають, що ціни на картоплю цього сезону навряд чи зростуть. Адже нині вона вродила, нехай і не так добре, як хотілося б, але тим не менш все одно непогано. До того ж деякі з них прогнозують: бульба подешевшає, коли своїми врожаями з Україною почнуть, так би мовити, ділитися сусідні країни. В першу чергу – Білорусь.
Цибуля: географія різна – ціна однакова
Походжаючи ринком, досить важко не звернути увагу на просто величезну кількість цибулі, яка продається буквально з кожного прилавка. Та що там прилавки – у тій частині Привокзального ринку, де цей овоч реалізується оптом, гори цибулі, фасованої в сітки по 20 кілограм, сягають висоти людського зросту.