Заступник міського голови Олександр Ломако залишить цю посаду, оскільки його сьогодні, 20 листопада, обрали секретарем Чернігівської міської ради.
Таємне голосування за секретаря Чернігівської міської ради відбулося під час першої сесії 8-го скликання міської ради.
На нього за пропозицією міського голова Владислава Атрошенка була винесена кандидатура Олександра Ломака.
Відповідно до протоколу лічильної комісії, за таке призначення проголосувало 30 депутатів. Проти було – 6 депутатів. Ще один бюлетень був недійсним, а 6 представників міської раді відмовилися брати участь у голосуванні – не отримали бюлетені.
Таким чином, Олександр Ломако, який у міській раді попереднього скликання був заступником міського голови, тепер обійняв посаду секретаря Чернігівської міської ради.
Відповідно до законодавства, секретар міської ради працює в раді на постійній основі та не може (на відміну від рядового депутата) суміщати свою службову діяльність з іншою посадою, у тому числі на громадських засадах та займатися іншою оплачуваною (крім викладацької, наукової і творчої діяльності) або підприємницькою діяльністю.
За необхідності (неможливість виконувати обов’язки, відставка або смерть мера) секретар міської ради здійснює повноваження міського голови.
У тих же випадках секретар може вести засідання сесії та підписувати ухвалені депутатами рішення.
Повноваження секретаря міської ради можуть бути достроково припинені за рішенням відповідної ради.