Днями кількість тих, хто захворів на COVID-19, у Чернігівській області перевалила за 12 тис. осіб, а в самому Чернігові дві третини «ковідних» ліжко-місць уже зайнято. Як відомо, 17 листопада було зафіксовано рекордну кількість випадків захворюваності на COVID-19 в області – 563. У багатьох із нас є знайомі, які хворіють або вже перехворіли на інфекцію року. Проте далеко не на всіх це справляє дієве враження, і вони продовжують нехтувати протиепідемічними заходами.
Герої нашого матеріалу – заступник гендиректора Чернігівського обласного філармонійного центру Олександр Соломаха та голова Чернігівської районної ради Олександр Ларченко намагались дотримуватися всіх основних застережень, але так і не змогли вберегтися від коронавірусу. Із просвітницькою та профілактичною метою для інших чернігівців вони зголосилися розповісти нам про свої історії хвороби, боротьбу з ускладненнями, професіоналізм лікарів та поділитися власною думкою з приводу того, що ж може допомогти хоча б призупинити пандемію в нашому регіоні.
Лікарі знають свою справу
Рятували їх життя два різні медзаклади, в яких на той час були зайняті майже всі ліжко-місця. Пан Соломаха потрапив до обласної лікарні, а ось Олександр Ларченко, як голова райради і житель району, опинився в Чернігівській районній лікарні. Проте госпіталізували їх не одразу, адже за рекомендаціями сімейних лікарів спочатку вони лікувались удома.
Він додав, що попри все повністю задоволений роботою лікарів обласної лікарні, до якої потрапив, і відзначив: чи не всі медичні працівники спецвідділення вже перехворіли на COVID-19. Саме тому, на його думку, проблеми хворих для цих лікарів дуже близькі і зрозумілі.
За словами Олександра Ларченка, лікарі районної лікарні теж не відстають та вже потрохи призвичаїлись до боротьби з коронавірусом і добре знають свою справу.
***
«Був реальний шанс» зіграти в ящик», але районна лікарня мене врятувала», – сказав пан Ларченко.
І хоч обидва Олександри вже побороли коронавірус, проте вони ще не повністю відновились від двосторонньої пневмонії, яка ускладнили перебіг їх хвороби. Навіть вийшовши на роботу, їм і досі доводиться робити інгаляції, пити різноманітні таблетки та гормони.
Відсутність нюху та смаку – це не межа
Більшість із нас уже знає, що основними симптомами, за якими можна запідозрити в людини коронавірус, є температура, що не збивається, втрата відчуття смаку та нюху, ломота в тілі тощо. Але, за словами Олександра Ларченка, однією з особливостей коронавірусу у важкій стадії є втрата мотивації до боротьби.
У свою чергу Олександр Соломаха теж застерігає чернігівців від думок, що це лише застуда і нічого страшного не буде. Адже в багатьох людей ця підступна хвороба протікає по-своєму. У когось може бути легке недомагання, а комусь – дістанеться на повну.
Що нас врятує?
На глибоке переконання голови Чернігівської райради пана Ларченка, єдиним виходом із «коронавірусного піке», у яке ввійшла вся країна, може стати повноцінний локдаун із жорстким карантином.
До того ж він упевнений, що карантин вихідного дня, який ввели по всій території України, є репетицією повного локдауну, до якого українці мають бути готові. Адже, на його думку, більшість зможе прожити два-три тижні на ті гроші та запаси, що в них є зараз.
Олександр Соломаха вважає, що будь-які обмежувальні заходи будуть нікчемними, поки чернігівцям самим не дійде, що передусім вони повинні сподіватися лише на себе, і вже потім – на державу чи на когось іншого.