Чернігівці, будьте обережні! Ожеледиця

Цього року чернігівців радувала довготривала й тепла осінь. Але все ж таки поступово входить у свої права довгоочікувана зима. Вона почалася з мокрого снігу та ожеледиці. Необережне падіння може спричинити травмування людини.

Щоб зменшити ризик травм в ожеледицю, дотримуйтесь таких порад:

• використовуйте взуття з підошвами з мікропористої чи іншої м’якої основи та без високих підборів;

• Ходити потрібно по тротуарах, посипаних піском або сіллю, а якщо вони не посипані – по непритоптаному снігу, який зазвичай залишається на внутрішньому краї тротуару.

• При ступанні по льоду максимальне навантаження на стопу повинно приходитися не на п’яту, а на носок.

• Ходіть неквапливо, ноги злегка розслабте в колінах, не тримайте руки в кишенях – це збільшує ймовірність не тільки падіння, але й отримання тяжких травм, особливо переломів.

• Бережіться ковзанок, припорошених снігом, ходіть по освітленій частині тротуару, не перебігайте проїзну частину дороги.

• При порушенні рівноваги швидко присядьте – це найбільш реальний шанс утриматися на ногах.

• Обходьте металеві кришки люків: вони, як правило, укриті льодом, а крім того, можуть бути погано закріплені, що додає травмувань.

• Не виходьте без потреби на вулицю, якщо ви слабкі та неспритні. Зачекайте, поки не приберуть сніг і не розкидають пісок на обмерзлий тротуар.

• Падайте в ожеледицю з мінімальним збитком для свого здоров’я. Відразу присядьте, щоб знизити висоту. У момент падіння сконцентруйтеся, напружте м’язи, а доторкнувшись до землі, обов’язково перекотіться – удар, спрямований на вас, розтягнеться і втратить свою силу при обертанні.

***

Дві третини травм люди старші 60 років одержують при падінні. Тому людям похилого віку краще під час ожеледиці взагалі не виходити з будинку. Прогулянки вагітних жінок в ожеледицю без супроводу небезпечні для здоров’я.

Дуже небезпечні прогулянки в ожеледицю в нетверезому стані. У стані сп’яніння травми частіше за все важкі, усупереч переконанню, що п’яний падає завжди вдало.

Якщо ви впали і через деякий час відчули головний біль, нудоту, біль у суглобах, якщо утворилися пухлини – терміново зверніться до травмпункту, інакше можуть виникнути ускладнення з поганими наслідками.

Станіслав Михайленко, 
методист НМЦ ЦЗ та БЖД Чернігівської області