Чернігівська міська рада більше не буде друкувати проєкти рішень для депутатів

Депутати Чернігівської міської ради на сесії ухвалили зміни до регламенту. Відтепер їм не будуть роздавати роздруківки проєктів рішень, які обговорюються на сесії.

До цього кожен депутат отримував стоси паперу – усі питання порядку денного були надруковані у більше ніж 40 екземплярах. Тепер всі тексти будуть заздалегідь надходити на електронні адреси депутатів, а вони будуть для себе вирішувати: друкувати самостійно чи користуватися електронною версією документу.

Ініціативу озвучила депутатка від «Європейської солідарності» Марина Рейко:

– Задля збереження екології доцільно перейти на електронний документообіг. Ми тут сьогодні з вами «розпиляли», мабуть, 10 дерев.

Її підтримала депутатка від «Слуги народу» Олена Стрілець:

– Питанняв доцільностіроздруковувати всі документи при тому, що 80 % депутатів не користуються ними. Правильніше роздруковувати за потребою.

Депутат від «Нашого краю» Віктор Бистров доповнив пропозицію побажанням придбати для депутатів 5–10 електронних книг. Вони були би «запасними» джерелами для вивчення документів для тих депутатів, у яких під час сесії розрядиться їхній основний носій – смартфон чи планшет.

Міський голова Владислав Атрошенко запропонував не включати цю норму в регламент, але повернутися до нього окремо пізніше, але зауважив, що відповідальні депутати мали би попіклуватися про те, щоб забезпечити себе зарядженими пристроями на сесію, а випадку наявності ризиків – попередньо роздрукувати для себе документи.

Проти переходу на електронні документи виступив представник ОПЗЖ Віталій Голець:

– Ми за екологію, але у нас і в інших фракціях є депутати у віці, які погано бачать. Давайте ми краще додатково посадимо дерева але залишимо документи на папері, бо не всім зручно читати з електронних носіїв.

Міський голова загалом підтримав ідею переходу на електронний документообіг:

– Це все ж таки гроші платників податків. І чимало коштів з бюджету йде на папір та картриджі. Ми все один одного знаємо, знаємо, що кожен десь працює, є офіси партій. У чому проблема надрукувати? Друкуйте тим шрифтом, який вам зручно.

Депутати проголосували за цю норму.

Разом з тим, обов'язковою лишається вимога зберігання примірника пакету документів у друкованому вигляді протягом трьох років. Тож один стос паперу все ж доведеться