Якщо ви хочете стати власником крутих чернігівських підприємств (і разом з цим підтягнути знання з історії рідного міста), але не маєте на це мільйонів гривень, тоді таку можливість вам дасть перша історично-економічна настільна гра про наше місто – «Чернігівський Пан». Саме вона може врятувати від домашньої нудьги під час карантину та стати ідеальним подарунком на Новий рік або на День святого Миколая.
Вибори сплутали всі карти
Настільна гра «Чернігівський Пан» створювалась під брендом проєкту «Величний Пан», в рамках якого вже встигли створити подібні ігри про Вінницю, Суми, Івано-Франківськ, Рівне, Чернівці, Хмельницький, Луцьк, Тернопіль, Львів та Закарпаття. У всіх цих містах вже грають у свої «Пани», а тепер така гра є і в Чернігові.
За словами куратора проєкту «Чернігівський Пан» Артема Мойсієнко, гру почали розробляти ще в 2019 році, і мали на меті презентувати її 21 вересня 2020-го року на День міста, але у плани втрутився коронавірус та вибори.
– Більше року тому я випадково побачив гру, яка називається «Вінницький Пан», і мені вистачило 15 секунд, щоб зрозуміти, що я хочу таку гру про Чернігів. Але не таку саму гру, а найкращу в Україні. Через це одна художниця навіть відмовилась далі малювати мапу Чернігова, бо думала, що ми занадто все детально хочемо відтворити. І це при тому, що йде 2020-й рік, локдаун, і гроші у всіх потроху закінчуються. Але дякую нашим 28 партнерам, які допомогли нам у створенні унікальної для Чернігова гри. Зібравши необхідні кошти, ми віддали передоплату в типографію аби гру надрукували під час виборів до дня міста, але вони не додержали слова, і ми отримали її тільки на початку грудня, – каже Артем Мойсієнко.
Куратор проєкту додав, що на мапі гри розташувались саме ті 28 підприємств-партнерів, які підтримали виробництво «Чернігівського Пана», і не обов’язково грошима. До речі, механіка гри зав’язана на класичній «Монополії», але тут вона максимально видозмінена у частині прискорення динаміки гри аби гравці не починали під кінець нудьгувати. Тут збережена механіка купівлі підприємств, але додана історична концепція, де на картках розповідаються певні події, які відбувались у Чернігові. Саме за історичну частину гри відповідали директор Історичного музею імені Тарновського – Сергій Лаєвський та кандидат історичних наук – Олександр Бондар, завдяки яким була збережена історична достовірність.
Чим і як грати?
Відкривши мапу з якісного картону, гравці зможуть обрати собі для гри одного з п’яти чернігівських історичних персонажів. Ними вони будуть намагатись очолити місто та стати тут «Паном». Серед них є князь Ігор, княжна Ярославна, монах Антоній Печерський, гетьман Павло Полуботок,письменник Михайло Коцюбинський, а також… ви, або ваш друг, якому ви придбаєте у подарунок цю гру.
Справа в тому, що розробники гри залишили простір для кастомізації гри, тобто вдосконалення її новими елементами за вашими побажаннями. Зробити фігурку за фотографією буде коштувати 75 грн, а ваше ім’я або емблема на органайзері вартуватиме 25 і 75 грн відповідно. Подарункова дерев’яна коробка для гри коштуватиме 200 грн.
P.S. Замовити «Чернігівського Пана» можна на сайті grandpan.me. На ньому ж можна передбачити будь-які вищезгадані кастомізовані елементи за додаткову оплату. Ціна першої роздрібної партії гри - 800 грн, далі ціну збільшать до 900 грн.