Керівник комунального підприємства АТП-2528 Руслан Волок розповів про те, як працівники боролися з ожеледицею у понеділок, 14 грудня.
За його словами, злий жарт зіграла аномальна погода: дощ у поєднанні з мінусовою температурою. Керівник підприємства запевнив, що ліквідовували наслідки негоди без затримок. Втім, результат вийшов не найкращим. Знову ж таки через дощ.
– До другої години ночі все місто було посипано сіллю або сумішшю. А у 2:15 пішов сильний дощ і все змив.
Виїхали ще, знову засипали все місто і вже о 6:15–6:30 вдруге пішов дощ. І потім весь день мряка. За 2 дні ми висипали 570 тон піщано-сольової суміші, – заявив Руслан Волок.
Ще одна проблема – кадровий дефіцит. Адже техніка не може заїхати на тротуари, а вручну всі їх посипати неможливо.
І це при тому, що, за словами Руслана Волока, на роботах були задіяні усі працівники, які не були задіяні на інших роботах. Зокрема, навіть водії сміттєвозів. Усього виїздило регулярно більше 20 машин.
Також Руслан Волок поскаржився на те, що є проблеми з прибиранням території, замощеної плиткою. Там, за його словами, вода що тане, затримується у швах і потім знову замерзає.
Міський голова Владислав Атрошенко попросив комунальників на майбутнє у разі повторення таких погодних умов переглянути склад сумішей, якими посипають тротуари, а також максимально задіяти нічні зміни для прибирання вулиць міста:
– Можливо на такі періоди краще без солі взагалі, а лише пісок сипати… Естетика буде страждати, бруд буде на взутті і одязі. Але, може, пісок не буде змиватися дощем?.. І, можливо, в такі дні працювати вночі, а вдень тоді хай відпочивають люди…
Крім того, комунальні служби і «Муніципальна варта» отримали вказівку поспілкуватися з підприємствами та установами, які розташовані біля тротуарів, аби вони підключалися до процесу ліквідації наслідків негоди.
– Коли дощ при температурі мінус 4 – жодних працівників не вистачить. Треба всім миром забезпечувати, – зауважив міський голова. І запропонував Руслану Волоку подумати над тим, аби поставити ящики з піском не лише біля зупинок громадського транспорту, але й у інших місцях, де суб’єкти господарювання зможуть використовувати пісок для знешкодження ожеледиці.