Традиційна окраса кожного зимового свята – ялинка або сосна – опісля них стає непотрібною. Прикраса перетворюється на звичайнісіньке сміття, яке виносять на звалище по дорозі до магазину або на роботу.
Однак чи можна подарувати деревцю, так би мовити, друге життя? Тобто що варто зробити, аби не виявилося, що своє коротке життя воно прожило лише заради кількох святкових днів? Виявляється, як і будь-яка деревина, ялинки та сосни можуть бути корисними по-різному.
У багатьох містах України здати ялинку або сосну після новорічних свят можна до спеціального пункту. Як правило, їх організовують у кожному районі міста з урахуванням кількості жителів та відстані. Наприклад, у Києві працює трошки менше ніж півтори сотні таких прийомних пунктів.
Утім чернігівське КП «Зеленбуд» подібні пункти вирішило не відкривати. Адже в чернігівських комунальників, на відміну від, скажімо, столичних колег, на це банально немає грошей. Тож цього року єдиний офіційний пункт прийому зрубаних ялинок та сосон – безпосередня територія КП «Зеленбуд» за адресою вул. 1 Травня, 168-А.
– Напередодні свят я зустрічався з екологічним активістом Сергієм Безбородьком і депутатом міської ради Мариною Рейко. Вони запропонували цілком прийнятний варіант – переробляти використані ялинки. Свідомі містяни, які переймаються станом довкілля, зможуть самостійно привезти використані ялинки безпосередньо до воріт підприємства. Ми приймемо деревця на переробку. У нас є необхідне для цього обладнання – спеціальний подрібнювач гілля, – розповів керівник підприємства Артем Стах.