Чернігівці вже пережили половину терміну жорсткого карантину, введеного з 8 по 24 січня, та встигли розкритикувати його організацію Кабінетом міністрів України та інтерпретацію місцевими підприємцями.
Де логіка?
Перше, на що звернули увагу жителі міста, – це відділи побутової продукції в супермаркетах, перекриті сигнальною стрічкою, а саму продукцію під загрозою штрафу відмовлялись пробивати на касах. Мова, перш за все, про шкарпетки, панчохи, тарілки і тому подібне, але деякі магазини пішли далі та перестрахувались. В окремих супермаркетах неможливо було придбати туалетний папір та презервативи, хоч ця продукція й відноситься до засобів інтимної гігієни, які офіційно дозволені до продажу.
У відповідь на критику українців у соцмережах міністр охорони здоров’я Максим Степанов відповів, що список забороненої продукції під час локдауну був відомий ще за місяць до його початку і придбати необхідну кількість футболок та шкарпеток не було проблемою. Проте міністр, напевно, забув, що уряд за кілька днів до старту локдауну дозволив продаж побутової хімії та друкованої преси, які ще до нового року були в переліку заборонених товарів на час локдауну. Та й уточнений перелік цієї самої «запрещенки» в уряді винесли на загал ледь не за день до початку жорсткого карантину. Саме тому чернігівці до останнього не розуміли, що вони зможуть придбати в карантин, а чим треба запастися більш ніж на два тижні.
За словами приватної підприємниці Наталі Тимофеєвої, яка продає посуд та інше хатнє начиння на торговій базі «Шанхай», що в районі Ремзаводу, була надія, що локдаун все ж таки не введуть, бо розуміли, що платити податки та за оренду приміщення буде просто ні з чого.