Чи дивляться чернігівці «мильні опери»?

У січні 1993 року, тобто майже три десятиліття тому, на екранах телевізорів вийшла остання, 2137-ма серія культового серіалу «Санта-Барбара». Його назва стала синонімом не тільки так званих мильних опер, а й будь-якого довготривалого процесу взагалі. На українських телеканалах серіал демонструвався з 1992 до 1997 рік, тобто перші пострадянські реформи, вибори президента, прийняття Конституції та багато інших знаменних подій пройшли під акомпанемент цієї історії.

А чи дивилися «Санта-Барбару» чернігівці та чи полюблять вони серіали загалом, ми вирішили дізнатися на вулицях міста.

Тетяна, колишня юристка:

– Полюбляю літературу та кіно змістовні. Тому серіали на кшталт «Санта-Барбари» не дивлюся і не дивилася. Я дивлюсь тільки те, що спонукає думати, робити висновки, здогадуватися про щось. Політичну літературу люблю, читаю про економіку, читаю виступи наших політиків, краєзнавчі матеріали, мистецькі. А серіали – це казка, це не для нас. Але я не хочу сказати, що якщо хтось дивиться серіали, то це погано. Кожен обирає сам, чим йому займатися.

Надія, пенсіонерка:

– Серіали дивлюся. Найбільше люблю турецькі. «Санта-Барбару», може, і дивилася, але дуже давно, мабуть ще невеликою була. Серіали мені подобаються тому, що там цікаво розгортаються події, часто непередбачуваний фінал. Цікаво, що ж буде далі. Я співпереживаю героям. До того ж це таке дозвілля, яке я можу собі дозволити – адже чим іще можна зайнятися?

Валентина, пенсіонерка:

– Серіали дивлюся. Але зараз немає хороших – таких, які ми любили. Подобаються радянські фільми, такі як «Свадьба в Малиновке», «Дело было в Пенькове», «Семнадцать мгновений весны». Це були хороші фільми – не те, що зараз: пороздягаються або стріляють. У нас війна іде. А вони показують фільми, де стріляють та вбивають. Хіба нашим бідним солдатикам, які воюють, може таке подобатися? Їм треба фільми, щоб розслабитись, посміятись, про любов.

Еженедельник "Семь Дней"
мильна опера серіали думки громадян