Минулого року до парку «Беремицьке» у Чернігівському районі волонтери привезли врятованих диких борсуків. Нині вони заснували цілу колонію, пише Укрінформ із посиланням на менеджера БФ «Беремицьке. Біосфера» Ростислава Полушвайка.
За його словами, після того, як київські зоозахисники у 2020 році із притулку привезли кілька врятованих особин борсука європейського, тварин випустили у дику природу.
– Зараз наші фотопастки, які реагують на рух, зафіксували, що тварини знайшли одне одного, розмножилися й утворили свою колонію, – сказав Ростислав Полушвайко.
Також він розповів що борсук – тварина нічна. Зазвичай вони займають якийсь пагорб і риють у ньому багато підземних ходів, довжина яких може становити кілька кілометрів. Тож побачити борсуків складно.
Втім, фотопастка, встановлена на території парку, де оселилися тварини, зафіксувала щонайменше 4 барсуків, і це свідчить про те, що їх там уже чимало.
Єдине, що хвилює працівників парку, – щоб борсуків не зігнали з місця лисиці. Їх у «Беремицькому» досить багато і вони – головні вороги борсуків.
Довідка
Парк природи «Беремицьке» розташований у Чернігівському районі. Його площа – близько 500 га. На території парку відтворюється первозданна природа, яка була в цих краях ще до Київської Русі.
Територію парку засаджують і заселяють тими видами рослин, тварин, птахів, комах, які утворюють замкнений біологічний цикл прадавнього чернігівського Полісся. Водночас тут розвивають туризм.