Троє поліцейських Ніжинського районного відділу поліції успішно засвоїли знання та навички спілкування мовою жестів та отримали відповідні сертифікати про закінчення курсу.
Про це повідомив сектор комунікації ГУНП.
Навчальна програма з вивчення жестової мови реалізовувалася за ініціативи Національного державного університету імені М.Гоголя та викладача жестової мови Лесі Дробної.
Загалом учасники пройшли 16 занять у рамках навчальної програми. Успішне оволодіння базовим курсом жестової мови закріпили врученням відповідних сертифікатів.
– У своїй роботі мені доводилося стикатися з людьми, що мають вади слуху. І знання основ жестової мови не вистачало. Курс навчання був дуже цікавим і корисним. Переконаний, що ці знання знадобляться всім, хто щодня комунікує з різними верствами населення.Тим більше, що вивчити жестову мову на базовому рівні під силу кожному, – розповів старший дільничний офіцер поліції Руслан Карась.
Одна з учасниць курсу з оволодіння жестовою мовою – Альона Авраменко, яка працює інспектором відділу реагування патрульної поліції. Про організацію навчань з жестової мови поліцейська дізналася від викладача ніжинського університету, адже є його колишньою студенткою.
– Отримані знання на 100% знадобляться мені в роботі. Наприклад, у моїй практиці був випадок, коли до поліції звернувся громадянин, що повністю не чув і до того ж, не вмів писати. Взагалі, до поліції звертаються не лише люди, які повністю не чують, а й ті, які є слабочуючими. З усіма категоріями громадян з вадами слуху за допомогою жестової мови спілкуватися значно простіше. Знаючи основи жестової мови, поліцейський може без перекладача отримати від заявника необхідну інформацію. Крім того, лише з сертифікатом про оволодіння жестовою мовою поліцейський може бути допущений до розгляду у суді справ, де фігурують громадяни, що не чують, - розповіла поліцейська.