Чернігівська партія "Рідний дім" міського голови Владислава Атрошенка у перші три квартали 2020 року не задекларувала концерти Олега Скрипки, Ірини Федишин, "Лісапетного батальйону" та інших артистів, а також 3,7 тис. доларів за рекламу в мережі Facebook.
Про це йдеться у повідомленні Руху "ЧЕСНО".
Зазначається, що перші три квартали 2020 року “Рідний дім” зібрала 4,6 млн внесків. Усі ці гроші — від фізичних осіб.
ТОВ "Північ Агро" надало партії приміщення у безоплатну оренду на суму 38 тис. гривень. Згідно із даними системи YouControl, ця компанія входить до групи компаній самого Владислава Атрошенка. Компанії групи працюють у сфері страхування, нерухомості, будівництва, сільського господарства та виробництва електроенергії.
Основна частина коштів почала надходити на рахунок партії у червні 2020-го. Ці гроші переважно спрямовували на оплату публікацій у ЗМІ та на зовнішню рекламу.
Найбільшу суму вніс підприємець Олександр Йовенко — 776 тис. гривень. Про нього відомо, що він засновник ТОВ "МТ-Рівнопілля", яке займається транспортом та складами.
Підприємець і давній товариш Артошенка Віталій Грець надіслав партії 756 тис. гривень. Він власник “Телерадіокомпанії "Голд Фьюче", що займається рекламними послугами. Третій найбільший донор, Катерина Мефоденко, віддала політсилі 700 тис. гривень. Згідно із реєстрами, у неї немає жодного бізнесу. Однак, згідно з інформацією системи “Золото партій”, Мефоденко протягом 2018–2019 років перерахувала партії “Європейська солідарність” 123 тис. гривень.
Водночас вона отримувала від цієї партії зарплату — 180 тис. з березня 2018-го по лютий 2020-го. Принаймні до 1-го кварталу 2020 року (“свіжіші” звіти партії ЄС наразі відсутні) Катерина Мефоденко працювала головним бухгалтером чернігівського осередку партії “Європейська солідарність”.
Цікаво, що Мефоденко від березня 2020 року отримувала зарплату і у партії "Рідний дім" — 56,8 тис. за три квартали.
Дмитро Лавренюк, який дав 257 тис., — колишній начальник чернігівського тролейбусного управління.
Формально законодавство забороняє фінансувати партії фізичним та юридичним особам, які отримують дохід із тендерів (якщо він перевищує 50 та 100 розмірів прожиткового мінімуму відповідно), однак букви закону при фінансуванні “Рідного дому” дотримано. Партію фінансувала не безпосередньо компанія, а її співвласниця.
Олександр Пустоветов, власник аграрного бізнесу, дав "Рідному дому" 387 тис. гривень. Дружина біатлоніста і начальника Управління у справах сім’ї, молоді і спорту Андрія Дериземлі Наталія перерахувала партії ще 379 тис. Згідно з його декларацією за 2020 рік, Наталія Дериземля заробила підприємницькою діяльністю майже 5 млн гривень.
Ще кілька донорів, які мають зареєстровані ФОПи, дали партії різні суми в межах від 100 до 300 тис. гривень.
Людмила Пахоменко, редакторка чернігівської обласної газети "Деснянська правда", профінансувала "Рідний дім" на 88 тис. гривень. У звітах партії за перші три квартали року немає проплат на рахунок газети “Деснянська правда”, однак видання неодноразово писало про партію, рекламуючи її досягнення.