Більше 30 000 відвідувачів за місяць: як проходить туристичний сезон у Чернігові

На дворі липень, і туристичний сезон у Чернігові в розпалі. До міста кожного вікенду, і не тільки, з'їжджаються туристи зі всієї Україниі. Але чи стало їх більше протягом першого літнього місяця? Така інформація є в підсумковому матеріалі НАІЗ "Чернігів Стародавній", а ще з цього приводу ми поспілкувались з одним із найпопулярніших гідів та екскурсоводів Чернігова - Володимиром Пилипенком.

У заповіднику вважають, що в червні кількість відвідувачів на їхніх музейних об’єктах майже досягли докоронавірусного рівня 2019 року.

"Протягом червня пам’ятки заповідника та його музейні експозиції оглянули 30 146 відвідувачів, наукові співробітники провели 802 екскурсії. Для порівняння: у травні відвідувачів 19 473, екскурсій  521", - йдеться у повідомленні.

Володимир Пилипенко, у свою чергу, підтверджує зростання кількості туристів у червні. Проте говорить, що цей місяць, а також травень, завжди були найкращими в плані популярності Чернігова серед туристів протягом року.

- Травень та червень завжди були дуже активними місяцями в плані туризму. Ось у липні людей поменшає, а знову почнуть до нас їхати десь у другій половині серпня, вересні та жовтні. В основному туристи продовжують їхати з Києва та області, але з інших міст теж є зацікавленість. Приїжджають і на два-три дні, але це виключно туристи-одинаки або родини, ніяк не великі туристичні групи, - розповів гід.

За інформацією заповідника, найбільше туристи полюбляють відвідувати Антонієві печери. Послухати історію печеробудівництва, таємниці підземних споруд хочуть чимало бажаючих. Окрім цього є тенденція до замовлення екскурсій на всі музейні об’єкти заповідника. 

Зазначається, що Чернігівщина 6 травня вийшла з «червоної» карантинної зони, і саме внаслідок цього була відновлена екскурсійна діяльність на всіх музейних об’єктах НАІЗ "Чернігів Стародавній". Спочатку до Чернігова приїздили невеличкі групи відвідувачів, здебільшого сімейні групи. Але вже через два-три тижні потік відвідувачів різко зріс, збільшилася і кількість осіб у групах — до 50 чоловік.