Новий штам коронавірусної інфекції, який отримав назву «дельта», все частіше з’являється у новинах і вже дістався України. Деякі країни Євросоюзу, зважаючи на це досі не відкрили кордони, хоча і фіксують поки зниження кількості хворих на COVID-19.
Чим же небезпечний цей штам «дельта» і як від нього можна уберегтися сайту 0462.ua розповів лікар-пульмонолог вищої категорії Чернігівської обласної лікарні – головний пульмонолог області Іван Тельнов.
У чому небезпека штаму «дельта»
За словами Івана Тельнова, штам «дельта» є більш заразним і викликає більш важкий перебіг хвороби. Його називають ще індійським, оскільки він спричинив дуже великий спалах захворюваності в Індії. З великою кількістю смертей, нестачею медичної допомоги, нестачею кисню, ліжко-місць, медичного персоналу.
– Загальний висновок: із кожним разом, із кожним новим штамом усе більш важкий перебіг хвороби, але клініка (симптоми та прояви хвороби. – Прим. ред.)може змінюватися. Те, що буде, я не можу сказати, оскільки штам може видозмінитися, поки дійде до нас. Такі віруси нестабільні, вони дуже сильно і швидко мутують. І цей штам може дійти до нас уже не таким агресивним, як, наприклад, в Індії. А може бути навпаки – більш агресивний
Вакцина захистить
Іван Тельнов упевнений, що вакцини, які розроблялися для попередніх штамів будуть ефективними і проти «дельти» та наступних мутацій коронавірусу.
Вакцина працює на сам вірус, грубо кажучи. Наш організм виробляє клітини пам’яті, виробляє імунітет до того білка, який міститься на поверхні самого вірусу. А який ланцюжок РНК він має (від цього і залежить штам) – не важливо. У будь-якому разі вакцина буде працювати, – переконаний лікар.
На що чекати Україні
Про загрозу подальшого розповсюдження штаму коронавірусу «дельта» в Україні у середу, 7 липня, заявив керівник Центру громадського здоров'я Роман Родина. За його словами, зараз в Україні показники поширення хвороби тримаються на тому самому рівні, що і минулого року, але ситуація може погіршитися.
– З огляду на, що штам «дельта» є в світі, він може потрапити в Україну. У нас вже було два таких випадки зафіксовано, – зазначив Роман Родина.
Цього тижня міністерство охорони здоров’я отримало від прем’єр-міністра завдання більш чітко скоординувати роботу з місцевою владою для нарощування темпів вакцинації. Причина – поширення у Європі штаму «дельта». Зокрема, у Німеччині він вже є найбільш поширеною мутацією вірусу.
Профільні відомства мають перевірити реальну готовність медичних установ, зокрема дитячих закладів охорони здоров'я, до боротьби з коронавірусом. Як і раніше обов’язковими залишаються масковий режим, соціальне дистанціювання та дезінфекція.