Навіщо цілуються чернігівці?

Мабуть, одне з найпростіших та найприродніших задоволень, яке можуть собі дозволити люди, – поцілунок. Люди цілуються з найдавніших часів. Однак ідея, чи то радше емоційне наповнення, що вкладається в поцілунок, завжди відрізнялася в залежності від часів та цивілізацій. Так, і досі в мусульманських країнах або на Далекому Сході поцілунки вважаються явищем майже непристойним. Тобто цілуватися можуть лише закохані, і лише наодинці. А от серед європейців такого упередження немає.

6 липня у світі відзначається Міжнародний день поцілунків. Його майже 150 років тому започаткували британці, аби ще раз нагадати про звичайні радості життя. З нагоди цього свята ми вирішили поцікавитися думкою чернігівців з питання: «Навіщо потрібно цілуватися?».

Сергій, інженер-землевпорядник:

– Люди цілуються, щоб висловити свої почуття. Але багато чого залежить від форми стосунків між людьми. Чи є такий вияв почуттів прийнятним для них двох. Адже просто людину з вулиці не підійдеш та не поцілуєш, але якщо ти добре її знаєш, то чому б і ні.

Анастасія, гімнастка:

– Таким чином люди проявляють свої почуття. Показують рівень близькості до людини. Але говорити, що це виключно справа закоханих, не можна. Поцілунки можуть проявлятися як вияв дружби або симпатії, товариськості. Цілуються ж люди під час зустрічі в щічку або руку.

Микита, кухар:

– Это особый вид выражения чувств. Он очень интересный и очень эмоциональный. Влюбленные люди так показывают, что они влюблены. Это романтический поступок. Для меня это показатель именно любви. У молодых пар это часто происходит из-за эмоционального всплеска, который сложно контролировать.