Наприкінці вересня 2021 року «Чернігівводоканал» планує запустити першу в місті локальну станцію доочистки та знезалізнення. Після чого якість питної води в житловому масиві по вулиці Козацька має покращитись.
Як повідомляє КП «Чернігівводоканал» на своєму сайті, через значний вміст заліза у воді, яка видобувається на ВНС-2 «Подусівка» та накопичення осаду в трубах, від мешканці деяких районів міста періодично надходять скарги на якість питної води. А саме споживачі з вулиці Козацька, Льотна, 1-й Гвардійської Армії та в районі Ремзаводу періодично отримують воду з осадом бурого кольору.
Втім, не всю воду в Чернігові потрібно очищувати. Можна стверджувати, що ідеальною для споживання є вода, яка видобувається на ВНС-3 «Бобровиця», ВНС-1 «Ялівщина» та ВНС-5 «Хімволокно». Якість цієї води відповідає всім високим стандартам і сьогодні не потребує додаткового доочищення. А от вода, яка видобувається в зоні дії ВНС-4 «Полуботки», в подальшому потребуватиме доочищення від зайвого заліза.