Підробка COVID-сертифікатів: чи є кримінальна відповідальність та скільки заплатять українці

Кабмін погодив законопроєкт про запровадження кримінальної відповідальності за підробку документів про щеплення. Відповідне рішення було прийнято на засіданні уряду у середу, 22 вересня.

Проєкт закону розроблено на виконання рішення РНБО. Документ пропонує доповнити Кримінальний кодекс статтею 321 (3), яка передбачає:

  • встановлення кримінальної відповідальності за використання завідомо підроблених документів, які підтверджують наявність профілактичних щеплень у вигляді штрафу від 17 до 34 тисяч гривень або обмеження волі до двох років;
  • встановлення кримінальної відповідальності для медичних працівників за внесення неправдивих відомостей до медичної документації про щеплення, у вигляді штрафу від 34 до 68 тисяч гривень, або обмеження волі до двох років з позбавленням права обіймати певні посади;
  • встановлення кримінальної відповідальності за виготовлення фальшивих документів про вакцинацію, у розмірі штрафу від 85 до 170 тисяч гривень або позбавлення волі до 3 років.

«Життя та здоров’я людей – найважливіше для держави. Ми маємо зробити все потрібне для їхнього захисту, особливо в умовах пандемії. Цей законопроєкт посилить відповідальність за внесення неправдивих медичних даних про проведене щеплення і забезпечить зовсім інший рівень відповідальності за маніпуляції з довідками про щеплення. Ми виконуємо рішення РНБО схвалене Указом Президента України щодо посилення відповідальності за підроблення документів про вакцинацію, у тому числі електронних», – зауважив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Як зазначив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко, лише дійсно зроблене щеплення запобігає ускладненням, тяжкому перебігу та смерті від COVID-19. Фейкові папірці чи підробка даних в електронній системі ніяк не допоможе вам при зустрічі із коронавірусною інфекцією.

«Від даних в анамнезі пацієнта залежить і тактика лікування, й взагалі ступінь реагування при підтвердженні діагнозу COVID-19», – додав міністр.

В Україні наразі доступні три вакцини: AstraZeneca, CoronaVac та Pfizer.

Станом на 23 вересня всього з початку вакцинальної кампанії на Чернігівщині щеплено першою та другою дозою 313 584 людини.

Нагадаємо, у Чернігові працюють пункти масової вакцинації населення. З їх адресами та якою вакциною щеплюють можна ознайомитися за посиланням.

*  *  *

Приєднуйтесь у Viber та Telegram до спільноти "Чернігівський Фонтан", де тільки найактульніші новини та історії нашого міста.