Прикордонники готові до можливих провокацій та спроб прориву через україно-білоруський кордон на всіх його ділянках. Ситуація контрольована і стабільна. А безпосередньої загрози саме для нашого регіону немає.
Про це нам повідомила речниця чернігівського прикордонного загону Галина Шеховцова.
На інших ділянках кордону, які в разі чого можуть першими прийняти на себе удар, нині заходи безпеки посилюються.
Нагадаємо, самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко, протягом цього року розпочав цілу низьку провокацій на кордонах з Литвою та Польщею, для того аби помститися за введені проти нього санкції. Для цього, цілеспрямовано з країн близького сходу, зокрема Сирії та Іраку, до Білорусі звозяться усі хто хоче потрапити до країн ЄС. З допомогою білоруських прикордонників та військових, нелегальні мігранти намагаються прорватися через кордон для того аби згодом опинитися в Німеччині.
За деякими оцінками, нині в Білорусі перебувають десятки тисяч курдів, іракців та сирійців. Кілька тисяч з них від початку тижня сконцентрувалися у таборі безпосередньо на лінії кордону з Польщею.
Польський уряд офіційно звинуватив у провокації не тільки самопроголошену владу Білорусі, а й спецслужби Російської Федерації, які вже провокували міграційні кризи в Європі у попередні роки.