У Чернігівській облдержадміністрації почали розрахунки пілотного проєкту, який має забезпечити жителів чернігівського прикордоння якісним телевізійним мовленням.
У Чернігівській ОДА представили план, як забезпечити прикордонні населені пункти Чернігівської області українським інформаційним продуктом. Нині більшість людей споживають там російську та білоруську пропаганду.
За словами голови ОДА В’ячеслава Чауса, нині в Чернігівській області – 243 населених пункти вздовж кордону мають проблеми з прийомом цифрового сигналу української телемережі. Натомість там існує можливість переглядати до 30 російських телеканалів та чути мовлення багатьох російських радіостанцій.
Як уточнила представниця Нацради в Чернігівській області Ірина Сенченко, сигнали семи потужних російських передавачів сягають територій на півночі Чернігівщини. А от український телерадіоконтент на цьому просторі розповсюджують лише з двох точок.
Проблема триває десятиліттями. Нині розбудовується державна телемережа МХ-7, яка повинна забезпечити більше українців безкоштовним телебаченням. Передбачається, що вона покриє не менше 90% території України і запрацює вже з весни наступного року.
Крім того, в ОДА вважають доцільним включення Чернігівщини до числа територій з особливим режимом мовлення і забезпечити доступ до швидкісного інтернету та соціальних пакетів супутникового мовлення.
Допомогти у цьому має програма Міністерства цифрової трансформації «Інтернет-субвенція», яка вже працює в регіоні. Вона передбачає підключення сіл до швидкісного оптичного інтернету. У Чернігівській області під дію програми потраплять 457 сіл і 1531 соціальний заклад.
В Чернігівській ОДА також рахують, яке потрібне фінансування для реалізації безкоштовного доступу жителів прикордоння до інтернет-телебачення.
Але є важлива умова: аби отримати безкоштовний телесигнал за допомогою сучасних технологій, мешканці мають відмовитися від прийому некодованих російських телепрограм. Тобто, позбавитися супутникових антен у тому вигляді, як вони працюють сьогодні.