Стадіон імені легендарного футболіста «Десни» з’явився у Чернігівській області

Депутати Сосницької селищної ради ухвалили рішення про те, аби присвоїти центральному стадіону Сосниці ім’я відомого чернігівського футболіста Валерія Кравчинського.

На сторінці Сосницької громади у соцмережах автори ініціативи повідомили, що минулого тижня жителі Сосницької громади «оцінили внесок славетного земляка Валерія Кравчинського у становлення та розвиток Чернігівського футболу».

Депутати дослухалися до аргументів і підтримади проєкт рішення, тож тепер стадіон у Сосниці названий на честь футболіста.

Хто такий Валерій Кравчинський

За інформацією краєзнавця Бориса Нечипоренка, Валерій Кравчинський народився в 1938 році у Сосниці. Родина мешкала по вулиці Перемоги, поблизу річки Убідь. Його батьки працювали педагогами Сосницького сільськогосподарського технікуму.

У 1947 році сім’я переїхала на постійне проживання до Чернігова. Там Валерій Кравчинський навчався у дитячо-юнацькій спортивній школі, а у 1960 році отримав запрошення від щойно створеного футбольного клубу «Авангард» (Чернігів). Наступного року ця команда отримала назву «Десна».

Футболіст грав на позиції центрального захисника і швидко став найпопулярнішим футболістом «Десни». Зокрема, він був єдиним вихованцем місцевого футболу, хто закріпився у ос­новному складі чернігівців.

Протягом 7 років (1964–1970) Валерій Кравчинський був капітаном «Десни» і одним із лідерів команди. На той час припали головні успіхи чернігівських футболістів: вихід до 1/8 фіналу Кубку СРСР та завоювання путівки до другої групи класу «А» (це другий за рівнем дивізіон на той час – фактично, Перша ліга СРСР). У 1967 році Валерій Кравчинський отримав звання майстра спорту СРСР з футболу.

Після «Десни»

За словами брата футболістам, Валерія Кравчинського запрошували грати за дублюючий склад столичного «Динамо», але улюбленець місцевих убо­лівальників не залишив рідну команду та грав за Десну до 32 років.

Також час від часу він, навідуючись до рідних у Сосницю, грав за збірну містечка у товариських матчах – аж до 1982 року.

Граючи за ФК «Десна», Валерій навчався у Чернігівсько­му політехнічному інституті. Після закінчення спортивної кар’єри, футболіст працював інженером на Чернігівському радіолампоповму заводі (ЧеЗаРа) та брав активну участь у громадському житті.

Зокрема, він був старшим інженером, майстром цеху точної механіки, обіймав посади начальника відділу, голови профспілкового комітету і заступника головного інженера. Став співавтором патенту на пристрій для побудови евольвенти кола.

В останні роки життя Валерій Кравчиснький працював інженером в науково-виробничому комплексі «Вектор» у зоні відчуження Чорнобильської АЕС. Помер від раку в 2000 році.

На честь футболіста обласна федерація футболу затвердила щорічний турнір на кубок Валерія Кравчинського серед вихованців ДЮСШ.

Стадіон відремонтували минулого року

У 2020 році стадіон, якому нині присвоїли ім’я Валерія Кравчинського, був вперше відремонтований від часу будівництва. Перед початком реконструкції він більше нагадував сміттєзвалище та був місцем постійного перебування асоціальних елементів.

На стадіоні провели реставрацію будівлі: накрили дах, встановили пластикові вікна, двері, ззовні провели штукатурні та оздоблювальні роботи. Обладнали роздягальні та душові кабінки для спортсменів, а для вболівальників – зручні нові крісла та накриття над трибунами. Навколо спортивної споруди оновили огорожу та ворота, провели благоустрій території.