Карантин посилюється. Які зміни чекають на чернігівців

Від понеділка, 6 грудня, в Україні стають більш жорсткими обмеження, пов’язані з карантином через поширення коронавірусу. Відповідні зміни уряд ухвалив ще наприкінці листопада.

Жовта зона – не порятунок

Станом на 5 грудня, за даними МОЗ, у «червоній» зоні епіднебезпеки перебуває Київ і 18 областей України. У тому числі – Чернігівська область і Чернігів.

Проте навіть якщо наше місто і область перейдуть у жовту зону, обмеження будуть посилені у порівнянні з початком нової хвилі COVID-19.

Зокрема, бізнес, який працює в «жовтій» зоні, має перевіряти документи про вакцинацію або негативний тест у відвідувачів. Раніше ці вимоги стосувалися лише «червоної» зони.

Тож українці, які не отримали принаймні одне щеплення проти COVID-19 або не мають негативного тесту чи сертифіката про одужання, у «жовтому» рівні епідемічної небезпеки не зможуть:

• брати участь у проведенні всіх масових заходів (у тому числі – культурних, спортивних розважальних, соціальних, релігійних тощо).

• відвідувати кінотеатри та інші заклади культури, спортивні зали, фітнес-центри, басейни;

• скористатися послугами барів, ресторанів, кафе (лише доставка чи на виніс).

Водночас робота банків, автозаправок, ветеринарних магазинів, аптек і всіх продовольчих магазинів у «жовтому» та «червоному» рівні не обмежується, проте обов’язковим залишається дотримання протиепідемічних правил – носіння маски і дотримання фізичної дистанції 1,5 метра.

Також у міському та внутрішньообласному транспорті «жовтої» зони забороняється перевезення більшої кількості пасажирів, ніж сукупна кількість місць для сидіння та 50% місць стояння.

Одна вакцина – не рахується

Наразі так званий «жовтий» сертифікат міг бути для українців, які отримали тільки одну дозу вакцини, тимчасовим порятунком. Він, наприклад, дозволяв проїзд у міжобласному транспорті. Після 6 грудня ця норма також діє, проте тепер термін чинності такого сертифіката значно скоротили.

Якщо раніше «жовтий» сертифікат був дійсний 120 днів, то тепер – лише30 днів. Це – у межах рекомендованих інтервалів між першою та другою дозами вакцини. Він дорівнює:

• AstraZeneca – 28 днів
• Pfizer – 21-28 днів
• CoronaVac – 14-28 днів
• Moderna – 28 днів

– Посилення правил торкнеться у першу чергу невакцинованих громадян. Уряд вимушений піти на карантин для невакцинованих, оскільки коронавірус не відступає. Європа встановлює новий континентальний рекорд захворюваності на COVID-19...

І ми повинні вживати заходів для збереження життя громадян, які досі не прийшли до пункту щеплення, щоб захистити власне життя. Найбільше змін у правилах карантину стосується «жовтого» рівня епідемічної небезпеки, – пояснив міністр охорони здоровʼя Віктор Ляшко.

***

За даними МОЗ, станом на 5 грудня в Україні за весь час пандемії на COVID-19 захворіли понад 3,4 мільйона людей, померли – 88 280.