Третя доза вакцини для коронавіруса тепер доступна усім. Як її отримати у Чернігові

В Україні дозволили бустерну дозу вакцини проти COVID-19 для всіх вакцинованих осіб віком від 18 років, повідомили у Міністерстві охорони здоров’я.

Що таке бустерна доза?

Бустерну дозу вводять для посилення ефективності вакцини проти коронавірусу. Причина в тому, що з часом ефект від вакцинації послаблюється, тож додаткова доза запобігає цій проблемі.

Власне, сама назва походить від англійського дієслова to boost — «піднімати, підштовхувати». 

Не варто плутати бустерну дозу з додатковою. Додаткова доза – це доза, яку вводять, щоб убезпечити людей, у яких через важкі хвороби дві дози вакцини можуть не дати належного захисту. Вона рекомендована пацієнтам з різними видами раку крові, ВІЛ-інфекцією, аутоімунними захворюваннями, після трансплантації або хіміо- чи променевої терапії тощо.

Коли можна отримати бустерну дозу

Спершу, ще у грудні минулого року, бустерну дозу в Україні почали колоти за бажанням лише медичним працівникам та співробітникам будинків інтернатного типу. Пізніше – ще і людям старше 60 років.

Тепер бустерна доза доступна і решті українців, які вже пройшли повний курс вакцинації. Раніше у міністерстві говорили, що дозволять її для всіх охочих, коли буде вакциновано щонайменше 60% українців однією дозою або 50% – двома дозами

Оптимальний термін для введення бустерної дози вакцини від коронавірусу – від 6 до 9 місяців після завершення первинного курсу вакцинації незалежно від того, якою вакциною щепилася людина. 

Люди з ослабленим імунітетом, яким зараз вводять додаткову дозу вакцини від COVID-19, теж зможуть отримати бустерну дозу через 3 місяці після додаткової (у цьому разі оптимальний термін введення від 3 до 6 місяців).

Яку вакцину будуть колоти

Для бустерної дози перевагу надаватимуть м-РНК-вакцинам – Moderna або Comirnaty від Pfizer-BioNTech, незалежно від того, якою вакциною була щеплена людина.

Тим, хто отримав перші два щеплення вакциною CoronaVac від Sinovac Biotech, рекомендовано вводити бустерну дозу вакциною Pfizer.

За відсутності мРНК-вакцин бустерну дозу можна зробити іншою вакциною згідно з дозволеними в Україні схемами.

Куди звертатися за бустерною дозою

Якщо з часу завершення повного курсу вакцинації від COVID-19 вже минуло шість місяців року, ви можете отримати бустерну дозу в звичайному пункті (при поліклініках) чи центрі вакцинації.

У Чернігові – три центри вакцинації: у ТЦ «ЦУМ» та «Голлівуд» та у приміщенні колишньої Деснянської райради. Графік роботи: будні – з 10-ї до 18-ї години; вихідні – з 10-ї до 16-ї години. На Різдво, 7 січня, вони не працюватимуть.

Новий сертифікат

Після введення бустерної дози можна буде отримати новий COVID-сертифікат, який діятиме 270 діб з дати її введення.

Згенерувати сертифікат можна буде в додатку «Дія» орієнтовно наприкінці січня 2022 року. До того часу буде чинним сертифікат за попередню повну вакцинацію.