Державне бюро розслідувань після проведених напередодні обшуків у приміщеннях Чернігівської міської ради оприлюднило подробиці справи щодо можливого зловживання службовим становищем з боку чернігівських чиновників.
Загалом ДБР провели низку обшуків у Чернігівській міській раді, Обласній державній адміністрації Чернігова та низці комерційних підприємств. Далі – короткий дайджест їхніх попередніх заяв
• Слідчі дії відбуваються у справі щодо махінації під час підготовки та проведення публічних закупівель послуг з ремонту доріг міського значення.
• Встановлено, що у 2021 році Управління житлово-комунального господарства Чернігівської міськради провело 4 тендери на проведення ремонтних робіт дорожнього покриття на суму понад 350 мільйонів гривень.
• За попередньою інформацією, під час аукціону посадовці створили штучні умови для перемоги визначеної компанії.
• Компанія-«переможець» замовляла неякісну асфальтобетонну суміш на місцевих заводах за штучно завищеними цінами, якими керують менеджери пов’язані з керівництвом Чернігівської міськради.
• Це призвело до проведення неякісного ремонту доріг і бюджетних втрат. Тривають експертизи, за результатами яких буде встановлена сума збитків завданих державі.
• Перевіряється причетність посадових осіб Чернігівської міськради та підпорядкованих їй підприємств, а також приватних товариств до вчинення кримінального правопорушення.
• Кримінальне провадження розпочато за ч. 2 ст. 364 КК України – зловживання владою та службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки.
• Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі до 6 років.
• Досудове розслідування триває.