Менше доби тому на сторінці нашого сайту у Facebook ми виклали відео зі співробітником нашої редакції, чернігівцем Володимиром Герасименко, який залишився в місті під час війни. На відео Володимир продемонстрував велогенератор, зроблений власноруч, за допомогою якого він заряджає телефони, інші дівайси та одночасно тримає себе у гарній фізичній формі.
За 23 години це відео набрало рекорду кількість переглядів - больше ніж півмільйона, а також більше 17 тисяч вподобань та 8,5 тисяч поширень. Відео простого чернігівця, який не здається, а власним розумом і кмітливістю в домашніх умовах зібрав цей агрегат, викликало шалений резонанс і зацікавленість. Цей нібито простий приклад для інших, надихнув як мешканців Чернігова, так і українців з інших регіонів, дав їм надію і впевненість.
Ми не могли не поспілкуватись з Володимиром і не розпитати його трохи про його велогенератор і те, як він його створював.
- Коли тобі прийшла ідея зробити цей агрегат і скільки його виготовлення зайняло часу?
Ідея створити велогенератор у мене з'явилася десь на другому тижні війни. Справа у тому, що район, де я мешкаю, залишився без електропостачання, а його відновлення могло зайняти великий проміжок часу. Залишитися без електрики означало темряву увечері і вночі і повну відсутність джерел інформації. На створення першої версії генератора я витратив пару днів. Більшість часу було витрачено на механічну частину. Електрична там дуже проста.
- Чи знав ти від початку, як це зробити технічно, чи шукав схеми протягом самого конструювання?
Відпочатку була ідея застосування маленького двигуна від бензинового тримера, але згодом я відкинув цю ідею, так як хотів зробити генератор з того, що є у більшості в гаражі чи майстерні. Принцип дії і конструкцію я продумав заздалегідь, а от електричну частину підгледів у мережі. Питання стояло у перетворенні трьохфазного змінного струму у однофазний постійний.
Головне завдання було у тому, як ефективніше під'єднати обмотки двигуна (двигун я взяв від електричного самоката ), аби він запрацював як генератор.
- Яка орієнтовна потужність твого велогенератора?
У мене був двигун на 36 вольт, потужність якого складала 350 вати. Для зручності використання до свого генератора я під'єднав автомобільний перетворювач 24/220 вольт. Можна взяти звичайний комп'ютерний пристрій резервного живлення або перетворювач напруги на 12 або 5 вольт. Все залежить від Вашого бажання. Моя конструкція дозволила мені заряджати одночасно 3-4 кнопочних або пару сенсорних телефонів.