На Чернігівщині зафіксували перший випадок сексуального насилля, що вчинив російський військовий в окупованому населеному пункті. Його жертва 16-річна дівчина, її ім’я ми не будемо називати. Три тижні російський офіцер разом з ще 12 його підлеглими жили в будинку дівчини. Росіянин її бив, душив та вимагав близькості. Що довелося пережити 16-річній дівчині та яке покарання чекає на кривдника, детальніше у сюжеті «Суспільне Чернігів».
У це село на Чернігівщині російська армія зайшла 3 березня. 10 числа 13 військових зайняли будинок. Разом з дівчиною жила її бабуся і брат.
Росіяни залишилися в хаті на три тижні.
Брат дівчини Олександр розповідає, кілька ночей підряд провів на вулиці. Його тримали із зв‘язаними руками. Росіяни дізналися, що раніше хлопець служив.
Усі росіяни спали на кухні. Їх командир у залі разом із 16-річною дівчиною. Олександр каже, чув, як сестра кричить.
Захистити онучку від домагань хитрощами намагалася її рідна бабуся. Жінка робила вигляд, що погано себе почуває. Лягала поруч із онукою.
А після війни кривдник обіцяв повернутися, щоб забрати дівчину.
Пригадує, що бив її автоматом, який носив. Залякуючи родини, міг стріляти з нього у стелю.
Це перший випадок сексуального насилля зафіксований Чернігівською окружною прокуратурою. Правоохоронці порушили кримінальне провадження.
Прокурор Ігор Савицький каже, відсоток того, що вони знайдуть військовослужбовця російської армії дуже високий. Стаття передбачає покарання до 12 років в‘язниці.
– Задіяні всі можливі служби, правоохоронні органи, для пошуку і встановлення військових злочинців. Тим більше, що стосується злочинів проти дітей. Вказану особу можливо засудити до покарання у вигляді позбавлення волі, яке передбачене відповідною статтею. Надалі здійснюватиметься її розшук територією України, а також всього світу силами Інтерполу. В подальшому, якщо буде встановлено її місцезнаходження, особу доставлять до відповідної адміністративно-територіальної одиниці на території України, і вона буде нести покарання на території України, – каже Ігор Савицький.
Цей випадок не єдиний, що трапився на території Чернігівщини, каже психологиня Світлана Ющенко. Утім постраждалі не поспішають звертатися за допомогою, тому що, або хочуть швидше забути травматичний довід, або не завжди розуміють, які вчинки можна віднести до сексуального насилля.
Світлана радить усім постраждалим від сексуального насилля звертатися за фаховою допомогою до психологів, прокуратури.
* * *
Приєднуйтесь у Viber та Telegram до спільноти "Чернігівський Фонтан", де тільки найактульніші новини та історії нашого міста.