На відновлення ТЕЦ потрібно близько 803 млн грн: чи будуть чернігівці цього опалювального сезону з теплом

Тепло в квартирах абонентів ТЕЦ цього опалювального сезону буде. Над цим зараз працюють робітники теплогенеруючого підприємства спільно з органами місцевого самоврядування.

Аби забезпечити проходження осінньо-зимового періоду, необхідно виконати значні обсяги робіт, які потребують сотень мільйонів гривень. Про це повідомляє пресслужба Чернігівської міської ради.

Нагадаємо, російські окупанти обстрілювали Чернігівську ТЕЦ з перших днів широкомасштабного вторгнення на територію України, починаючи з 28 лютого. Ворог зробив усе можливе, аби залишити в найкоротші терміни місто без електроенергії та тепла.

Потужності цього майнового комплексу систематично піддавалися мінометним та ракетним обстрілам. Внаслідок чого зруйновано головний трансформатор, який забезпечує подачу електроенергії у місто, пошкоджено обладнання для подачі вугілля, обладнання хімічного та турбінного цехів, відділу зв'язку та диспетчеризації, котельного і цеху теплових та підземних комунікацій.

Внаслідок ворожих обстрілів зруйновано головний трансформатор, який забезпечував місто електроенергією.

На відновлення ТЕЦ потрібно близько 803 млн грн: чи будуть чернігівці цього опалювального сезону з теплом, фото-1

За оцінками експертів, на відновлення ТЕЦ потрібно близько 803 млн грн, говорить заступник міського голови Віктор Геращенко.

— На сьогодні вирішується питання по Кабміну виділення перших 100 млн грн для того, щоб ми пройшли опалювальний період. З голосу, в п'ятницю, доповіли, що Кабінет Міністрів проголосував за виділення цих грошей на відновлення трансформатора, повністю електричної частини для того, щобможна було працювати і над виробництвом електроенергії і теплової.

Внаслідок відсутності вугілля на ТЕЦ і неможливості його постачання на підприємство через воєнні дії на території України, теплогенеруюче підприємство цього сезону працюватиме, використовуючи природній газ.

— На жаль, його прийдеться проходити на природному газу. По-перше, це через відсутність самого вугілля взагалі, складність в тому, що поставити його неможливо через воєнні дії, а по-друге — на ТЕЦ пошкоджено подачу вугілля, на яку потрібно близько 140 млн для того, щоб його відновити, — пояснив Віктор Геращенко.

Також Віктор Геращенко повідомив, що шукають можливості для побудови нової ТЕЦ із сміттєпереробним заводом.

— Для того, щоб побудувати ТЕЦ такого розміру на 210 МВт, потрібно більше 200 млн євро. Однозначно, таких коштів немає, та і часу у нас обмаль. Ми відновлюємо те обладнання, яке працювало, щоб забезпечити проходження опалювального періоду.

В перспективі, розглядають питання побудови блоку на території ТЕЦ, який працюватиме на альтернативному виді палива, а також паралельно сміттєпереробний завод, який в перспективі повинен готувати RDF-паливо, яке також можна буде спалювати в цьому котлі.

– Але це перспектива, думаю післявоєнна, хоча цим питанням ми вже почали займатися, — повідомив заступник Чернігівського міського голови.

*  *  *

Приєднуйтесь у Viber та Telegram до спільноти "Чернігівський Фонтан", де тільки найактульніші новини та історії нашого міста.